18. czerwca 2024 00:01

Awanse i spadki - sezon 2023/2024

Podobnie jak poprzednich sezonach przedstawiamy pierwszą część analizy dotyczącej awansów i spadków w rozgrywkach na Pomorzu. W dzisiejszym artykule podamy zasady awansów i spadków, które będą obowiązywały po zakończeniu obecnego sezonu 2023/2024.

Ekstraklasa, I liga

Sytuacja pomorskich drużyn z Ekstraklasy i I ligi nie będzie miała żadnego wpływu na spadki w niższych ligach.

Zobacz tabelę Ekstraklasy

Zobacz tabelę I ligi

II liga

Zgodnie z regulaminem II ligę opuszczą 4 ostatnie zespoły.

W drugiej lidze kluczowe znaczenie mają spadki drużyn z województw, które tworzą III ligę - grupa II czyli: pomorskiego, zachodniopomorskiego, kujawsko-pomorskiego oraz wielkopolskiego.

  • do III ligi spadł Lech II Poznań

Zobacz tabelę II ligi

III liga - grupa II

Zwycięzca III ligi uzyska bezpośredni awans do II ligi.

Do II ligi awansował Świt Skolwin (Szczecin)

Zgodnie z regulaminem z III ligi spadną 3 ostatnie zespoły. Ta ilość zostanie zwiększona o drużyny, które spadną z II ligi z województw pomorskiego, zachodniopomorskiego, kujawsko-pomorskiego oraz wielkopolskiego.

  • W związku ze spadkiem Lecha II Poznań z III ligi spadną 4 drużyny, w tym KP Starogard Gdański, Wikęd Luzino i Stolem Gniewino do IV ligi pomorskiej.

Zobacz tabelę III ligi - grupa II

IV liga pomorska

Zwycięzca IV ligi pomorskiej uzyska bezpośredni awans do III ligi.

Zgodnie z regulaminem z IV ligi pomorskiej spadną 3 ostatnie zespoły. Ta ilość zostanie zwiększona o drużyny, które spadną z III ligi z województwa pomorskiego.

  • W związku ze spadkiem KP Starogard Gdański, Wikęd Luzino i Stolem Gniewino, z IV ligi pomorskiej spadnie łącznie 6 drużyn

Zobacz tabelę IV ligi - pomorskiej

V liga

Zwycięzcy każdej z grup V ligi uzyskują awans do IV ligi.

V liga - grupa Gdańsk I - Czarni Pruszcz Gdański
V liga - grupa Gdańsk II - Wierzyca Pelplin
V liga - grupa Słupsk - Bytovia Bytów

Drużyny z 2. miejsca zagrają w barażach o awans do IV ligi.

V liga - grupa Gdańsk I - Stoczniowiec Gdańsk
V liga - grupa Gdańsk II - Kolejarz Chojnice
V liga - grupa Słupsk - Dolina Speranda Niepoględzie

Dodatkowo w barażach zagra najlepsza drużyna z 3. miejsca. Klasyfikacja drużyn z 3. miejsca zostanie utworzona na podstawie wyników tylko z drużynami z miejsc 1-15 - Wietcisa Skarszewy

Z 4 drużyn grających w barażach awans uzyska tylko 1 (po rozegraniu półfinału i finału). Zasady meczów barażowych:

  • drużyny rywalizują ze sobą systemem pucharowym (półfinały i finał) rozgrywając jeden mecz, bez rewanżów
  • gospodarze meczów półfinałowych oraz finału zostaną wyłonieni w drodze losowania 
  • w półfinałach barażów nie mogą spotkać się drużyny z tej samej grupy klasy okręgowej, a drużyna zakwalifikowana do barażów z trzeciego miejsca w swojej grupie nie może być gospodarzem półfinału ani finału
  • w przypadku wyniku remisowego po regulaminowym czasie gry (90 minut) każdego meczu barażowego należy rozegrać serię 5 rzutów karnych (bez dogrywki) a przy remisie dalej do wyłonienia zwycięzcy zawodów

Od sezonu 2024/2025 każda grupa V ligi będzie liczyć po 16 drużyn.

Grupa Gdańsk I: Spadek drużyn z miejsc 14-17 (4 drużyny). Ta ilość zostanie zwiększona o drużyny, które spadną z IV ligi
Grupa Gdańsk II: Spadek drużyn z miejsc 14-15 (2 drużyny). Ta ilość zostanie zwiększona o drużyny, które spadną z IV ligi
Grupa Słupsk: Spadek drużyn z miejsc 14-18 (5 drużyn). Ta ilość zostanie zwiększona o drużyny, które spadną z IV ligi

Zobacz tabelę V ligi - grupa Gdańsk I

Zobacz tabelę V ligi - grupa Gdańsk II

Zobacz tabelę V ligi - grupa Słupsk

Klasa A Gdańsk, Malbork

Drużyny, które zajmą I i II. miejsce z każdej z grup Klasy A Gdańsk lub Malbork uzyskują awans do V ligi

Klasa A - grupa Gdańsk I - OKS Janowo, Start Mrezino
Klasa A - grupa Gdańsk II - Amator Kiełpino, Czarni II Pruszcz Gdański
Klasa A - grupa Gdańsk III - Victoria Kaliska, Sławek Borzechowo
Klasa A - grupa Malbork IV - KP Gryf Tczew, Mady Ostaszewo

Zgodnie z regulaminem z grupy Gdańsk I, II, III i Malbork IV spadnie po 1 ostatnim zespole. Ta ilość zostanie zwiększona o drużyny, które spadną do grupy z V ligi.

Zobacz tabelę Klasa A - grupa Gdańsk I
Zobacz tabelę Klasa A - grupa Gdańsk II
Zobacz tabelę Klasa A - grupa Gdańsk III
Zobacz tabelę Klasa A - grupa Malbork IV

Klasa A Słupsk

Drużyny, które zajmą I i II. miejsce z każdej z grup Klasy A Słupsk uzyskują awans do V ligi Słupsk.

Klasa A - grupa Słupsk I - Słupia Kobylnica, Granit Kończewo
Klasa A - grupa Słupsk II - GTS Czarna Dąbrówka, Lider Rychnowy

Z grup Klasy A Słupsk I i II spada drużyna z ostatniego 12. miejsca. Ta ilość zostanie zwiększona o drużyny, które spadną do danej grupy A-klasy z V ligi Słupsk.

Zobacz tabelę Klasy A - grupa Słupsk I
Zobacz tabelę Klasy A - grupa Słupsk II

Klasa B Gdańsk, Malbork

Drużyny, które zajmą I i II. miejsce z każdej z grup Klasy B Gdańsk lub Malbork uzyskują awans do Klasy A

Klasa B - grupa Gdańsk I - Sokół II Bożepole Wielkie, Latarnik Choczewo
Klasa B - grupa Gdańsk II - TLG Baltia Gdańsk, Respect Przejazdowo
Klasa B - grupa Gdańsk III - AP Przywidz, KKS Koleczkowo
Klasa B - grupa Gdańsk IV - Orkan Huta, Wda Czarna Woda 
Klasa B - grupa Malbork V - Orzeł Subkowy, Wietcisa II Skarszewy 
Klasa B - grupa Malbork VI - Oldboys Kwidzyn, Wisła Korzeniewo 

Zobacz tabelę Klasy B - grupa Gdańsk I
Zobacz tabelę Klasy B - grupa Gdańsk II
Zobacz tabelę Klasy B - grupa Gdańsk III
Zobacz tabelę Klasy B - grupa Gdańsk IV
Zobacz tabelę Klasy B - grupa Malbork V
Zobacz tabelę Klasy B - grupa Malbork VI

Klasa B Słupsk

Drużyny, które zajmą I. miejsce z każdej z grup Klasy B Słupsk uzyskują awans do Klasy A Słupsk

Klasa A - grupa Słupsk I - Jantaria Pobłocie
Klasa A - grupa Słupsk II - Bytovia II Bytów

Zobacz tabelę Klasy B - grupa Słupsk I
Zobacz tabelę Klasy B - grupa Słupsk II

 

 

 

Komentarze:

~futbolista (niezalogowany)  22.12.2023, 17:14
jednoczyc sie klubom po okolicy w mocne osrodki ze skumulowaniem finansow. bedzie i lepszy poziom i sukcesy, no, i wyeliminowac ze lbow chory podworkowy nacjonalizm. do dziela i to z RADOSCIA ! :love: :love: :love:

~kibic (niezalogowany)  22.12.2023, 21:39
sytuacja w ligach jest taka, że chyba najbardziej zagrożona cięciami jest grupa 1 okręgówki. Lecą drużyny z miejsc 14-17 i wydaje się, że polecą jeszcze ze dwie z powodu spadku IV-ligowców.

Przepraszam! grupa 2 okręgówki też może zostać zdziesiątkowana jeśli z IV ligi spadną Sparta i Start, czego wykluczyć nie można.

~futbolista (niezalogowany)  22.12.2023, 23:23
to jest tylko zabawa, nic po za tym. a jak bedzie to bedzie i zawsze dla kazdego jest kolejny sezon i kolejna okazja. :love: :love: :love: a zabawa jest takze droga, bo sport to liksus i nie wszedzie i nie wszystkich na to stac.cieszyc sie wiec tym co jest i jakim jest !!!!!!!! :idea:

~lewy (niezalogowany)  23.12.2023, 11:52
Do kibic. Na dziś to jest zabawa ale przy spadku Olimpii Grudziądz z 2 ligi z 3 spadają 3 zespoły z naszego województwa [na 4 spadające]. Z 4 ligi spadną tak jak piszesz Sparta i Start do 5ligi grupy Słupsk a 4 kluby do grupy 1 okręgówki. Z grupy 1 okręgówki spadną [jak dobrze policzyłem] Bałtyk 2 [jak nikt nie awansuje po barażach] Błyskawica Reda Gryf 2 do A1. Jaguar 2 Cartusia 2 Sierakowice Portowiec do A2. Z grupy 2 Tęcza Brusy do A3 [jak nikt nie awansuje po barażach] Delta Miłoradz do A4. Z okręgówki Słupsk Polonez Bobrowniki [jak nikt nie awansuje po barażach] ks Damnica do A Słupsk 1. Czarni Czarne MKS Debrzno do A Słupsk 2. Z A1 spadną Feniks Mechowo [jak spadnie Bałtyk 2] Barca Bolszewo KP Gdynia do B1 na ich miejsce awansują Cassubians AP Bolszewo Sokół 2 Bożepole wielkie. Z A2 spadną Orzeł Straszyn Sokół Ełganowo GTS Rotmanka GTS Pruszcz Gd. do B2 Gryf Goręczyno do B3 Czarni Przemysław do B6. Na ich miejsce awansują Baltica, Respect z B2 Przywidz, Banino z B3. Z A3 spadną Czarni Czarne do B4 [jak spadnie Tęcza] Nowi Nowa cerkiew do B4. Na ich miejsce awansują Orkan Huta Brda Wielkie chełmy z B4 Wiectisia 2 z B5. Z A4 spadną Relaks Ryjewo do B6 Pogoń Smętowo do B5. Na ich miejsce awansują Orzeł Subkowy z B5 Oldboys Kwidzyn i Wisła korzeniewo z B6. Z A Słupsk1 spadną Błękitni Główczyce i Błękitni Tychowo do B Słupsk1. Na ich miejsce awansują Jantaria Pobłocie i Sokół Kuleszewo. Z A Słupsk2 Spadną Urania Udorpie i Granit Koczała do B Słupsk2. Na ich miejsce awansują Kolejarz2 Bytowia2. Chociaż Kolejarz2 powinien awansować do A4 kosztem Unii Klawkowo. Ale to jest na dziś tylko ZABAWA. Za pół roku morze być zupełnie inaczej.

~futbolista (niezalogowany)  23.12.2023, 18:48
tak czy siak, SPORT z pila wlaznie, to tylko zabawa, przy tym jest takze luksusem. zawsze jest kolejna okazja w kolejnym sezonie, a mottem winno wszystkim przyswiecac, w celu potencjalnych sukcesow, laczenie sie klubow w jeden mocny, zdrowy organizm [ bez chorego podworkowego nacjonalizmu ]. przykladem; kraj gdzie mieszkam, gdzie teraz w okresie swiat, w TV leci pelno roznych meczy i to po roznych dyscyplinach [ i to na zywo, nie z przeszlosci ], gdzie ludzie, cale rodziny przy jedle i popitce, delektuja sie ogladaniem sportu i to w przewazajacej wiekszosci, gdzie przy jednym stole siedza ludzie, ktorzy w zdrowy sposob kibicuja roznych klubom, bez zlosci, wtyczek,
i bez tego, by miala wygrac ta czy druga druzyna. obojetnie kto wygra, a liczy sie tylko radosc oczu z ogladania sportu. tego tez wam zycze ! :love:

~lewy (niezalogowany)  24.12.2023, 10:32
Jak wczoraj napisałem jeżeli się nie pomyliłem. Pomyliłem się. Z okręgówki Słupskiej spadają jeszcze Błękitni Motarzyno i Garbarnia Kępice do A Słupsk1. Grom Nakla do A Słupsk2 Z A Słupsk 1 Spadną Zenit Redkowice i KS Włynkówno do B Słupsk1. Chyba że A Słupskie powiększyć do14to drużyny o których tu napisałem i Błękitni Główczyce zostaną w A Słupskich. Ale to jest na dziś TYLKO ZABAWA.

~Kibic (niezalogowany)  24.12.2023, 10:43
Teraz o tych spadkach i awansach to wróżenie z fusów. Wszystko na bieżąco zweryfikuje wiosna. Potem licencje itd. Ktoś się wycofa ze względu na finanse. Wyjaśni się w czerwcu

~futbolista (niezalogowany)  24.12.2023, 18:24
brawo ~Kibic ! i tak bedzie,tylko by, jak powinno byc, po tabelach, niechaj bedzie po rowno druzyn [ mimo zawirowan z licencja otrzymania, jak i z tym, ze sie znajda kluby, ktore po obliczeniu { lepiej za wczas }, zauwaza, ze jednak na afisz sie nie dadza zalapac ]. BASTA !! :love: :idea: :idea: :love:

~Energa (niezalogowany)  29.12.2023, 12:45
Start nie spadnie,podobne mocne transfery będą

~UST (niezalogowany)  29.12.2023, 13:49
Energa nikt mu spadku nie życzy. Ale utrzymać się w tym sezonie będzie naprawdę ciężko, zobacz co się dzieje w 3lidze. Duże prawdopodobieństwo spadku nawet trzech pomorskich druzyn. A w drugiej niewiele lepiej, Grudziądz na samym dnie, a rezerwy Lecha tuż nad kreską. Jedno jest pewne, szykuje nam się naprawdę ciekawa runda wiosenna.

~futbolista (niezalogowany)  30.12.2023, 18:40
a ~UST, tym samym,lepszy poziom i rywalizacja nizej. to tez czescia pilki, tej wspanialej zabawy, gdzie kazdy ma ZAWSZE kolejny sezon i kolejna okazje na sie wykazanie. serdecznych radosci zycze w noworocznosci. a szcegolnie milosnikom nowego rzadu, pro [ tak trzymac ] europejskiego, mimo tego, ze w UE, a i na swiecie bedzie coraz wiekszy balagan z ogromnymi niezadowoleniami mas ludzkich, co tylko doprowadzi do ogromnych zmian w UE, na zlosc zywym, lecz biblijnie. a katalizatorem, to nie tylko Ukraina, lecz przede wszystkim; BLISKI WSCHOD, na ktory to teren prosze sobie uwage cala zwracac, bo to doprowadzi przede wszystkim do zmian w UE, a nie jakies tam genderystwo, czy e [ migranctwo ]. pamietajmy, do pokoju i to wiecznego, bedzie szlo po przez bol, tym samym: Czym Gorzej, Tym Lepiej, poniewaz BLIZEJ ! a co ? po to, to juz do PISMA !!!!!!!! :love: :love:

~Do lewego (niezalogowany)  09.01.2024, 09:06
Proszę zapoznać się z regulaminem rozgrywek. Z SK B do SK A awansują tylko mistrzowie grup.

~lewy (niezalogowany)  09.01.2024, 10:49
Zgadza się wg regulaminu awansują tylko zwycięzcy. Spojrzałem się na tej stronie na tabele gdzie na zielono podane są 2 miejsca. Że ta strona dała dupy no cóż.

~Dżin (niezalogowany)  28.03.2024, 20:54
Litości! Wbijcie sobie do głów, że w języku polskim jeśli coś jest policzalne, to mówimy o "liczbie", a nie "ilości"...

~Tom (niezalogowany)  29.03.2024, 07:39
Dżin Miodka to Ty nie udawaj tu się o pilce dyskutuje!

~Dżin (niezalogowany)  29.03.2024, 11:16
Czyli jak dyskutujemy i piszemy o piłce nożnej, to Twoim zdaniem mamy to czynić na słabym (bez obrazy) poziomie? Gratulacje. Niedługo zapomnimy o języku ojczystym w tych parszywych czasach...

~Ekonomia (niezalogowany)  29.03.2024, 17:03
Lewy , to tylko zabawa ale nie wprowadzaj ludzi w błąd ! Z Klasy B Słupsk awansuje po jednej drużynie ,

~futbolista (niezalogowany)  29.03.2024, 20:30
kolego, czasy nie sa parszywe, wrecz biblijne, prowadzace do Bozego rozwiazania na kanwie Bozych Proroctw, mimo, ze po przez bol. i modlic nam o pokoj wJerozolimie, bo dopiero wtedy nastanie Boza Sprawiedliwosc. nie pomijajmy Pisma w Jego do nas oredziu :love: :love: :love:

~myszka miki (niezalogowany)  18.04.2024, 18:28
Wytłumaczcie mi jak to jest z awanasami do 4 ligi. 3 zwycięzców 5 wchodzi+ drużyna z baraży, a z 4 spadają 3 drużyny. To tam będzie 19 drużyn?

Pomijam potencjalne dalsze spadki


~Adam Małysz (niezalogowany)  19.04.2024, 09:55
Ładna mi zabawa , chłopy pobierają nawet 7 tyś. Zł miesięcznie bo taka jest
Najwieksza pensja w woj. Pomorskim o której wiem osobiście ( mam na myśli 4 lige w dół) więc nie wiem czy to zabawa czy poprostu praca

~lewy (niezalogowany)  19.04.2024, 10:03
Do myszka miki. Do 4 ligi wchodzi 3 zwycięzców okręgówki + 1 drużyna po barażach. A spadki uzależnione są od spadków z 3 ligi. Na dzień dzisiejszy z 3 ligi spadają 3 drużyny co oznacza spadek 6 drużyn z 4 ligi.

~UST (niezalogowany)  19.04.2024, 12:10
Myszka Miki 19 drużyn nie będzie bo jeszcze jedna awansuje plus to co napisał lewy.

~Dżordi (niezalogowany)  19.04.2024, 12:15
W tym momencie na miejscu spadkowym w II lidze jest Olimpia Grudziądz, a to oznacza że Stolem jest również na miejscu spadkowym z III ligi, więc z IV ligi na ten moment leci 7 ostatnich zespołów.

~lewy (niezalogowany)  19.04.2024, 13:18
dżordi. Tak jak piszesz leci Stolem. Jest to 1 z 3 klubów które spadają tak jak napisałem [Stolem Luzino Starogard]. Więc z 4 ligi spada 6 najgorszych

~Dżordi (niezalogowany)  19.04.2024, 13:47
Lewy, mój błąd - przyznaję racje :)

~futbolista (niezalogowany)  20.04.2024, 18:43
smuci postawa Gedanii, lecz rekompensata za to wiesc ze Studgartu !

~UST (niezalogowany)  20.04.2024, 19:19
Jak Gedania się nie obudzi, a rezerwy Kolejorza zsuną się do strefy spadkowej w drugiej lidze to spadną z trzeciej ligi 4 pomorskie to dopiero będzie w czwartej masakra!

~futbolista (niezalogowany)  20.04.2024, 22:18
~UST, wrecz przeciwnie, bedzie ogromne wzmocnienie ligi i jeszcze lepsza rywalizacja, a jeszcze, gdyby Slupsk nie wlazl [ odpukac ! ], to juz bylaby gitara. no, ale w tym cale piekno tej zabawy, jaka jest sportowa pilka ! :love: :idea: :love:

~Niekumaty (niezalogowany)  05.05.2024, 00:36
Czy ktoś jest w stanie przeanalizować ile ekip spadnie z Gdańskich A klas przy obecnych układach tabel?

~Amator (niezalogowany)  05.05.2024, 23:27
Jakby w takim układzie skończyłyby się rozgrywki to w A Klasie spadają: z gr. I 3 drużyny (licząc wycofany KP Gdynia), z gr. II 6 drużyn, z gr. III 1 drużyna i z gr. IV 3 drużyny.

~lewy (niezalogowany)  06.05.2024, 13:15
Przy spadku Grudziądza to 3 ligi do 4 spadają 3kluby z naszego województwa. To oznacza spadek z 4 ligi do grupy 1 4 klubów do Słupskiej spadają 2 kluby. Z okręgówki spadają: z grupy 1 3kluby[na tej stronie jest jak zawsze błąd Bałtyk 2 przy równej ilości punktów różnice bramek mają lepszą ob Chwaszczyna] do A1, chyba że Stoczniowiec wygra baraże to Chwaszczyno się utrzyma. 5klubów do A2. Do A4 spadają 2kluby chyba że klub z 2miejsca wygra baraże to spadnie tylko ostatnia drużyna. Ze Słupskiej okręgówki spadają na dziś 4kluby z powiatu słupskiego do A1 Słupsk. 3 kolejne do A2 Słupsk, chyba że drużyna z 2 miejsca wygra baraże to Czarne utrzymują się. A1 3 spadkowiczów + 3 beniaminków+8 się utrzymuje więc spadają drużyny od 11[4 z KP Gdynia], chyba że Chwaszczyno się utrzyma to spadają od 12. A2 5spadkowiczów +3 beniaminków +6 się utrzymuje czyli spadają od 9 w dół[6]. A3 przy 3 beniaminkach spada tylko 1 drużyna. A4 2 spadkowiczów +3 beniaminków +9 się utrzymuje czyli spadają od 12 w dół[3]. A1 Słupsk 4spadkowiczów + 1 beniaminek + 7 się utrzyma czyli spadają od 10 w dół[3].A2 Słupsk 3 spadkowiczów + 1 beniaminek +8 się utrzymuje to spada ostatnia,chyba że Czarne się utrzymają to nikt nie spada. Chyba że OZPN wymyśli coś innego. Oczywiście mogłem się pomylić. Ale na dziś to zabawa.

~gość (niezalogowany)  06.05.2024, 19:00
W Słupsku Klasa A baraże o utrzymanie , nie sądzę aby z A1 spadły trzy drużyny a A2 dwie (jedna + Budowo wycofane)

~gość (niezalogowany)  06.05.2024, 19:02
Ale to spekulacje , kto się zgłosi do rozgrywek , licencje , baraże do IV ligi , wiele niewiadomych . 30 czerwca będzie wiadomo.

~lewy (niezalogowany)  07.05.2024, 14:57
gość masz rację 30.06 będzie wiadomo chodź kilka drużyn po tym terminie się jeszcze wycofa. W A2 Słupsk pisząc ostatnia miałem na myśli 11 miejsce. Z A1 wyszło mi że spadają 3.Chodziło mi o baraże do 4 ligi. Na dziś to są spekulacje i zabawa.

~futbolista (niezalogowany)  07.05.2024, 17:10
to tylko zabawa po trudach codziennosci nie daja nic ale to nic po za tym. i jeszcze bez chorego podtekstu. bedzie jak bedzie, a tym co nie przystapia i sie wycofaja [ by to czynili zawczasu, ze wzgledu na terminarze przejrzyste ] i chwala im za to, ze w czas oblicza koszty lapania sie na afisz [ lepiej poukladac swe klocki i dopiero potem powziac sluszne decyzje, a ze wzgledu na ciezkosc w kapitalizmie, to laczyc sie w jedna solidarnosc, czego mamy teraz dobry przyklad wobec UE, obecnie bedacych u waladzy i tak trzymac, az po ogromne zmiany w Europie ] :idea: :idea: :idea:

~futbolista (niezalogowany)  05.06.2024, 17:06
a jak bedzie to wszystko wygladac jeszcze, po zatwierdzonych ,czy tez nie licencjach ? :love:

~Jj (niezalogowany)  08.06.2024, 19:00
Gniewino już w 4 lidze.

~futbolista (niezalogowany)  08.06.2024, 19:04
nie tylko, a czy zagrozeniem Kartuzy takze ? oh, to bedzie ogromne wzmocnienie dla 4 tej ! tylko palce lizac, no i kazdy potem ma ponowna szanse, co jet pieknoscia w naszej kopanej ! :idea:

~Docent (niezalogowany)  09.06.2024, 13:22
Choczewo ma awans brawo drużyna ostatnia kolejka macie jaja keblowo dziekujemy :idea: :idea: :idea:

~lewy (niezalogowany)  09.06.2024, 14:04
futbolista jakie wzmocnienie ligi? Co ty bredzisz. Drużyny po spadku nie będą zainteresowane powrotem do 3 ligi. Po za Jaguarem nie widzę nikogo kto by walczył o awans.Do końca nie wieżę w Jaguar.

~futbolista (niezalogowany)  09.06.2024, 20:43
tu nie chodzi o powroty [ by i tak tylko 1 druzyna to moze osiagnac ], leczo poziom doswiadczenia jaki juz posiadaja i w tym upatrujemy tej ligi wzmocnienie. pilka wiec, to piekna zabawa i to bez podtekstow !
ino szkoda, ze z Pomorskiego tak malo w 3, ale i dobre i to !!!! :love: :idea: :love:

~lewy (niezalogowany)  10.06.2024, 18:02
O jakim doświadczeniu bredzisz. Doświadczenie Starogardu w przegrywaniu prawie wszystkiego. Luzino po 1 sezonie jakie ma doświadczenie?

~futbolista (niezalogowany)  10.06.2024, 19:54
doswiadczenie gry na wyzszym poziomie [ to tak jak juniora ogrywac, czy tez grajkow na wyporzycxeniach ]. pojmij to i zrozum. a i od nich beda podpatrywac sie doswiadczajac ci, ktorym jeszcze nigdy nie bylo dane grac w wyzszej lidze. to wszystko procentuje w obydwie strony. ale mysl sobie jak chcesz i powodzenia w opowiadaniu sie za sukcesem tej czy tamtej druzyny. bo ja, moze sie myle, lecz stawiam na kotki !!!!!!!! :love: :love: :love: :idea: :love: :love: :love: no i radosci z pilki zycze. bo me ,ktorymi przez sentyment sie interesuje klubami, niestety, przedly kiepsko, jak to i u Ferdka bylo ! :idea:

~orzeł (niezalogowany)  11.06.2024, 11:59
Po spadku część zawodników odchodzi z zespołu szukając mocniejszych i możniejszych drużyn. Trudno mówić o wzmocnieniu ligi.

~lewy (niezalogowany)  11.06.2024, 16:01
Tak jak orzeł napisał część odejdzie. więc kto zostanie żeby podpatrywać.

~futbolista (niezalogowany)  11.06.2024, 16:05
nie wszyscy odejda z tych spadkow, wiec nie boj zaby, bedzie git ! :love:

~lewy (niezalogowany)  12.06.2024, 10:25
U tych co zostaną to nie ma co podpatrywać po prostu są słabi. Jak by byli dobrzy znaleźli by sobie miejsce w lepszej lidze.

~futbolista (niezalogowany)  12.06.2024, 16:19
chlopie ludowy, ty wogole nie pojmujesz tego, czym jest doswiadczenie ? twe rozumowanie jest oparte tylko na chorym podworkowym nacjonalizmie i pewnie jeszcze do religijnosci, co czlowieka doprowadza tylko do marazmu i zlosci. zyj radoscia i basta ! :love:

~Zatoka puck (niezalogowany)  18.06.2024, 18:18
Choczewo powinno po stopach Kębłowo całować ze wygrali z linią w ostatnim meczu a na ich stronach zero podziękowań dla zespołu Kębłowa

~Władysławowo (niezalogowany)  19.06.2024, 22:27
Panowie fajny program się szykuje o 4 lidze naszej na Tvp3 , nareszcie coś !

~lewy (niezalogowany)  23.06.2024, 20:41
Zwycięzców B-klasy można też podać. A spadkowicze w Słupskiej okręgówce oraz A i B klasie też są już znani.

~Tylko Czarni (niezalogowany)  23.06.2024, 21:10
To jak Sparta sie utrzymala w 4 lidze to Czarni Czarne zostaja w okregówce czy spadaja do Serie A wie ktoś może jak to bedzie

~Tylko Czarni (niezalogowany)  23.06.2024, 21:10
To jak Sparta sie utrzymala w 4 lidze to Czarni Czarne zostaja w okregówce czy spadaja do Serie A wie ktoś może jak to bedzie

~Biały (niezalogowany)  24.06.2024, 07:55
Czarni spadają bo Miastko spadło

~lewy (niezalogowany)  26.06.2024, 20:37
Czytam zgłoszenia do rozgrywek. W okręgu Słupskim nie widzę Echo Biesowice A-klasa. Gdzie są? Nowe drużyny Lider2 i Latarnik Choczewo [dla mnie pomyłka że w Słupskiej B-klasie Zwłaszcza że Latarnik awansował z b1Gdańsk]. W Gdańsku w B-klasie podają MKS 2 solar i solar. We Władku znów się podzielili czy źle widzę? również nie widzę as Kolbudy w 5 lidze tylko w B-klasie. Źle widzę czy jakiś błąd? Do tego powroty Kowale Dziemiany Szprudowo [Jeżeli dobrze widzę]

Zaloguj się, aby dodać komentarz ze swojego konta:

Login: Hasło:


Dodaj komentarz jako gość:

Autorwww.www.pomorskifutbol.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Są one wyłącznie opinią autorów. Komentarze zawierające treści obraźliwe lub wulgarne będą usuwane.
© Pomorski Futbol 2003-2024 WSZELKIE PRAWA ZASTRZEŻONE