POMORSKIE CENTRUM MECZOWE - SPRAWDŹ KTO DZISIAJ GRA MECZ
17. kwietnia 2024 15:00

Awanse i spadki - sezon 2023/2024

Podobnie jak poprzednich sezonach przedstawiamy pierwszą część analizy dotyczącej awansów i spadków w rozgrywkach na Pomorzu. W dzisiejszym artykule podamy zasady awansów i spadków, które będą obowiązywały po zakończeniu obecnego sezonu 2023/2024.

Ekstraklasa, I liga

Sytuacja pomorskich drużyn z Ekstraklasy i I ligi nie będzie miała żadnego wpływu na spadki w niższych ligach.

Zobacz tabelę Ekstraklasy

Zobacz tabelę I ligi

II liga

Zgodnie z regulaminem II ligę opuszczą 4 ostatnie zespoły.

W drugiej lidze kluczowe znaczenie mają spadki drużyn z województw, które tworzą III ligę - grupa II czyli: pomorskiego, zachodniopomorskiego, kujawsko-pomorskiego oraz wielkopolskiego.

Zobacz tabelę II ligi

III liga - grupa II

Zwycięzca III ligi uzyska bezpośredni awans do II ligi.

Zgodnie z regulaminem z III ligi spadną 3 ostatnie zespoły. Ta ilość zostanie zwiększona o drużyny, które spadną z II ligi z województw pomorskiego, zachodniopomorskiego, kujawsko-pomorskiego oraz wielkopolskiego.

Zobacz tabelę III ligi - grupa II

IV liga pomorska

Zwycięzca IV ligi pomorskiej uzyska bezpośredni awans do III ligi.

Zgodnie z regulaminem z IV ligi pomorskiej spadną 3 ostatnie zespoły. Ta ilość zostanie zwiększona o drużyny, które spadną z III ligi z województwa pomorskiego.

Zobacz tabelę IV ligi - pomorskiej

V liga

Zwycięzcy każdej z grup V ligi uzyskują awans do IV ligi.

Drużyny z 2. miejsca zagrają w barażach o awans do IV ligi.

Dodatkowo w barażach zagra najlepsza drużyna z 3. miejsca. Klasyfikacja drużyn z 3. miejsca zostanie utworzona na podstawie wyników tylko z drużynami z miejsc 1-15.

Z 4 drużyn grających w barażach awans uzyska tylko 1 (po rozegraniu półfinału i finału). Zasady meczów barażowych:

  • drużyny rywalizują ze sobą systemem pucharowym (półfinały i finał) rozgrywając jeden mecz, bez rewanżów
  • gospodarze meczów półfinałowych oraz finału zostaną wyłonieni w drodze losowania 
  • w półfinałach barażów nie mogą spotkać się drużyny z tej samej grupy klasy okręgowej, a drużyna zakwalifikowana do barażów z trzeciego miejsca w swojej grupie nie może być gospodarzem półfinału ani finału
  • w przypadku wyniku remisowego po regulaminowym czasie gry (90 minut) każdego meczu barażowego należy rozegrać serię 5 rzutów karnych (bez dogrywki) a przy remisie dalej do wyłonienia zwycięzcy zawodów

Od sezonu 2024/2025 każda grupa V ligi będzie liczyć po 16 drużyn.

Grupa Gdańsk I: Spadek drużyn z miejsc 14-17 (4 drużyny). Ta ilość zostanie zwiększona o drużyny, które spadną z IV ligi
Grupa Gdańsk II: Spadek drużyn z miejsc 14-15 (2 drużyny). Ta ilość zostanie zwiększona o drużyny, które spadną z IV ligi
Grupa Słupsk: Spadek drużyn z miejsc 14-18 (5 drużyn). Ta ilość zostanie zwiększona o drużyny, które spadną z IV ligi

Zobacz tabelę V ligi - grupa Gdańsk I

Zobacz tabelę V ligi - grupa Gdańsk II

Zobacz tabelę V ligi - grupa Słupsk

Klasa A Gdańsk, Malbork

Drużyny, które zajmą I i II. miejsce z każdej z grup Klasy A Gdańsk lub Malbork uzyskują awans do V ligi

Zgodnie z regulaminem z grupy Gdańsk I, II, III i Malbork IV spadnie po 1 ostatnim zespole. Ta ilość zostanie zwiększona o drużyny, które spadną do grupy z V ligi.

Zobacz tabelę Klasa A - grupa Gdańsk I
Zobacz tabelę Klasa A - grupa Gdańsk II
Zobacz tabelę Klasa A - grupa Gdańsk III
Zobacz tabelę Klasa A - grupa Malbork IV

Klasa A Słupsk

Drużyny, które zajmą I i II. miejsce z każdej z grup Klasy A Słupsk uzyskują awans do V ligi Słupsk.

Z grup Klasy A Słupsk I i II spada drużyna z ostatniego 12. miejsca. Ta ilość zostanie zwiększona o drużyny, które spadną do danej grupy A-klasy z V ligi Słupsk.

Zobacz tabelę Klasy A - grupa Słupsk I
Zobacz tabelę Klasy A - grupa Słupsk II

Klasa B Gdańsk, Malbork

Drużyny, które zajmą I i II. miejsce z każdej z grup Klasy B Gdańsk lub Malbork uzyskują awans do Klasy A

Zobacz tabelę Klasy B - grupa Gdańsk I
Zobacz tabelę Klasy B - grupa Gdańsk II
Zobacz tabelę Klasy B - grupa Gdańsk III
Zobacz tabelę Klasy B - grupa Gdańsk IV
Zobacz tabelę Klasy B - grupa Malbork V
Zobacz tabelę Klasy B - grupa Malbork VI

Klasa B Słupsk

Drużyny, które zajmą I. miejsce z każdej z grup Klasy B Słupsk uzyskują awans do Klasy A Słupsk

Zobacz tabelę Klasy B - grupa Słupsk I
Zobacz tabelę Klasy B - grupa Słupsk II

 

 

 

Komentarze:

~futbolista (niezalogowany)  22.12.2023, 17:14
jednoczyc sie klubom po okolicy w mocne osrodki ze skumulowaniem finansow. bedzie i lepszy poziom i sukcesy, no, i wyeliminowac ze lbow chory podworkowy nacjonalizm. do dziela i to z RADOSCIA ! :love: :love: :love:

~kibic (niezalogowany)  22.12.2023, 21:39
sytuacja w ligach jest taka, że chyba najbardziej zagrożona cięciami jest grupa 1 okręgówki. Lecą drużyny z miejsc 14-17 i wydaje się, że polecą jeszcze ze dwie z powodu spadku IV-ligowców.

Przepraszam! grupa 2 okręgówki też może zostać zdziesiątkowana jeśli z IV ligi spadną Sparta i Start, czego wykluczyć nie można.

~futbolista (niezalogowany)  22.12.2023, 23:23
to jest tylko zabawa, nic po za tym. a jak bedzie to bedzie i zawsze dla kazdego jest kolejny sezon i kolejna okazja. :love: :love: :love: a zabawa jest takze droga, bo sport to liksus i nie wszedzie i nie wszystkich na to stac.cieszyc sie wiec tym co jest i jakim jest !!!!!!!! :idea:

~lewy (niezalogowany)  23.12.2023, 11:52
Do kibic. Na dziś to jest zabawa ale przy spadku Olimpii Grudziądz z 2 ligi z 3 spadają 3 zespoły z naszego województwa [na 4 spadające]. Z 4 ligi spadną tak jak piszesz Sparta i Start do 5ligi grupy Słupsk a 4 kluby do grupy 1 okręgówki. Z grupy 1 okręgówki spadną [jak dobrze policzyłem] Bałtyk 2 [jak nikt nie awansuje po barażach] Błyskawica Reda Gryf 2 do A1. Jaguar 2 Cartusia 2 Sierakowice Portowiec do A2. Z grupy 2 Tęcza Brusy do A3 [jak nikt nie awansuje po barażach] Delta Miłoradz do A4. Z okręgówki Słupsk Polonez Bobrowniki [jak nikt nie awansuje po barażach] ks Damnica do A Słupsk 1. Czarni Czarne MKS Debrzno do A Słupsk 2. Z A1 spadną Feniks Mechowo [jak spadnie Bałtyk 2] Barca Bolszewo KP Gdynia do B1 na ich miejsce awansują Cassubians AP Bolszewo Sokół 2 Bożepole wielkie. Z A2 spadną Orzeł Straszyn Sokół Ełganowo GTS Rotmanka GTS Pruszcz Gd. do B2 Gryf Goręczyno do B3 Czarni Przemysław do B6. Na ich miejsce awansują Baltica, Respect z B2 Przywidz, Banino z B3. Z A3 spadną Czarni Czarne do B4 [jak spadnie Tęcza] Nowi Nowa cerkiew do B4. Na ich miejsce awansują Orkan Huta Brda Wielkie chełmy z B4 Wiectisia 2 z B5. Z A4 spadną Relaks Ryjewo do B6 Pogoń Smętowo do B5. Na ich miejsce awansują Orzeł Subkowy z B5 Oldboys Kwidzyn i Wisła korzeniewo z B6. Z A Słupsk1 spadną Błękitni Główczyce i Błękitni Tychowo do B Słupsk1. Na ich miejsce awansują Jantaria Pobłocie i Sokół Kuleszewo. Z A Słupsk2 Spadną Urania Udorpie i Granit Koczała do B Słupsk2. Na ich miejsce awansują Kolejarz2 Bytowia2. Chociaż Kolejarz2 powinien awansować do A4 kosztem Unii Klawkowo. Ale to jest na dziś tylko ZABAWA. Za pół roku morze być zupełnie inaczej.

~futbolista (niezalogowany)  23.12.2023, 18:48
tak czy siak, SPORT z pila wlaznie, to tylko zabawa, przy tym jest takze luksusem. zawsze jest kolejna okazja w kolejnym sezonie, a mottem winno wszystkim przyswiecac, w celu potencjalnych sukcesow, laczenie sie klubow w jeden mocny, zdrowy organizm [ bez chorego podworkowego nacjonalizmu ]. przykladem; kraj gdzie mieszkam, gdzie teraz w okresie swiat, w TV leci pelno roznych meczy i to po roznych dyscyplinach [ i to na zywo, nie z przeszlosci ], gdzie ludzie, cale rodziny przy jedle i popitce, delektuja sie ogladaniem sportu i to w przewazajacej wiekszosci, gdzie przy jednym stole siedza ludzie, ktorzy w zdrowy sposob kibicuja roznych klubom, bez zlosci, wtyczek,
i bez tego, by miala wygrac ta czy druga druzyna. obojetnie kto wygra, a liczy sie tylko radosc oczu z ogladania sportu. tego tez wam zycze ! :love:

~lewy (niezalogowany)  24.12.2023, 10:32
Jak wczoraj napisałem jeżeli się nie pomyliłem. Pomyliłem się. Z okręgówki Słupskiej spadają jeszcze Błękitni Motarzyno i Garbarnia Kępice do A Słupsk1. Grom Nakla do A Słupsk2 Z A Słupsk 1 Spadną Zenit Redkowice i KS Włynkówno do B Słupsk1. Chyba że A Słupskie powiększyć do14to drużyny o których tu napisałem i Błękitni Główczyce zostaną w A Słupskich. Ale to jest na dziś TYLKO ZABAWA.

~Kibic (niezalogowany)  24.12.2023, 10:43
Teraz o tych spadkach i awansach to wróżenie z fusów. Wszystko na bieżąco zweryfikuje wiosna. Potem licencje itd. Ktoś się wycofa ze względu na finanse. Wyjaśni się w czerwcu

~futbolista (niezalogowany)  24.12.2023, 18:24
brawo ~Kibic ! i tak bedzie,tylko by, jak powinno byc, po tabelach, niechaj bedzie po rowno druzyn [ mimo zawirowan z licencja otrzymania, jak i z tym, ze sie znajda kluby, ktore po obliczeniu { lepiej za wczas }, zauwaza, ze jednak na afisz sie nie dadza zalapac ]. BASTA !! :love: :idea: :idea: :love:

~Energa (niezalogowany)  29.12.2023, 12:45
Start nie spadnie,podobne mocne transfery będą

~UST (niezalogowany)  29.12.2023, 13:49
Energa nikt mu spadku nie życzy. Ale utrzymać się w tym sezonie będzie naprawdę ciężko, zobacz co się dzieje w 3lidze. Duże prawdopodobieństwo spadku nawet trzech pomorskich druzyn. A w drugiej niewiele lepiej, Grudziądz na samym dnie, a rezerwy Lecha tuż nad kreską. Jedno jest pewne, szykuje nam się naprawdę ciekawa runda wiosenna.

~futbolista (niezalogowany)  30.12.2023, 18:40
a ~UST, tym samym,lepszy poziom i rywalizacja nizej. to tez czescia pilki, tej wspanialej zabawy, gdzie kazdy ma ZAWSZE kolejny sezon i kolejna okazje na sie wykazanie. serdecznych radosci zycze w noworocznosci. a szcegolnie milosnikom nowego rzadu, pro [ tak trzymac ] europejskiego, mimo tego, ze w UE, a i na swiecie bedzie coraz wiekszy balagan z ogromnymi niezadowoleniami mas ludzkich, co tylko doprowadzi do ogromnych zmian w UE, na zlosc zywym, lecz biblijnie. a katalizatorem, to nie tylko Ukraina, lecz przede wszystkim; BLISKI WSCHOD, na ktory to teren prosze sobie uwage cala zwracac, bo to doprowadzi przede wszystkim do zmian w UE, a nie jakies tam genderystwo, czy e [ migranctwo ]. pamietajmy, do pokoju i to wiecznego, bedzie szlo po przez bol, tym samym: Czym Gorzej, Tym Lepiej, poniewaz BLIZEJ ! a co ? po to, to juz do PISMA !!!!!!!! :love: :love:

~Do lewego (niezalogowany)  09.01.2024, 09:06
Proszę zapoznać się z regulaminem rozgrywek. Z SK B do SK A awansują tylko mistrzowie grup.

~lewy (niezalogowany)  09.01.2024, 10:49
Zgadza się wg regulaminu awansują tylko zwycięzcy. Spojrzałem się na tej stronie na tabele gdzie na zielono podane są 2 miejsca. Że ta strona dała dupy no cóż.

~Dżin (niezalogowany)  28.03.2024, 20:54
Litości! Wbijcie sobie do głów, że w języku polskim jeśli coś jest policzalne, to mówimy o "liczbie", a nie "ilości"...

~Tom (niezalogowany)  29.03.2024, 07:39
Dżin Miodka to Ty nie udawaj tu się o pilce dyskutuje!

~Dżin (niezalogowany)  29.03.2024, 11:16
Czyli jak dyskutujemy i piszemy o piłce nożnej, to Twoim zdaniem mamy to czynić na słabym (bez obrazy) poziomie? Gratulacje. Niedługo zapomnimy o języku ojczystym w tych parszywych czasach...

~Ekonomia (niezalogowany)  29.03.2024, 17:03
Lewy , to tylko zabawa ale nie wprowadzaj ludzi w błąd ! Z Klasy B Słupsk awansuje po jednej drużynie ,

~futbolista (niezalogowany)  29.03.2024, 20:30
kolego, czasy nie sa parszywe, wrecz biblijne, prowadzace do Bozego rozwiazania na kanwie Bozych Proroctw, mimo, ze po przez bol. i modlic nam o pokoj wJerozolimie, bo dopiero wtedy nastanie Boza Sprawiedliwosc. nie pomijajmy Pisma w Jego do nas oredziu :love: :love: :love:

Zaloguj się, aby dodać komentarz ze swojego konta:

Login: Hasło:


Dodaj komentarz jako gość:

Autorwww.www.pomorskifutbol.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Są one wyłącznie opinią autorów. Komentarze zawierające treści obraźliwe lub wulgarne będą usuwane.
© Pomorski Futbol 2003-2024 WSZELKIE PRAWA ZASTRZEŻONE