POMORSKIE CENTRUM MECZOWE - SPRAWDŹ KTO DZISIAJ GRA MECZ
9. sierpnia 2023 06:00

Popularne metody płatności w hazardzie wśród fanów piłki nożnej

Kibice piłkarscy chętnie wybierają hazard online. Wpływa na to popularność nie tylko internetowych serwisów bukmacherskich, ale również kasyn online. Nie dzieje się tak bez przyczyny, ponieważ portale hazardowe często reklamują się na stadionach, a ich loga trafiają na koszulki zawodników. Sponsorami piłkarzy są na przykład banki takie jak PKO BP, będące jednym z twórców metody płatności BLIK, coraz częściej spotykanej w kasynach internetowych. Jednocześnie jednak kibice mogą być dość wybredni jeśli chodzi o metody płatności, pozwalające dokonać depozytów, jak i odebrać wygrane. 

Obsługa kryptowalut w kasynach może być jednak nieco bardziej wymagająca od choćby elektronicznych portfeli takich jak Skrill i Neteller. Gracze muszą bowiem liczyć się z koniecznością założenia portfela software’owego i jego konfiguracji. Dla takich mniej technicznie obeznanych graczy rozwiązaniem może być skorzystanie z bramek kryptowalutowych, oferowanych przez niektóre kasyna online. Pozwalają one na szybką wymianę zwykłych walut na Bitcoin czy Ethereum i ich wpłatę do kasyna. Kryptowaluty pozostają więc ciekawą alternatywą dla osób, które chcą anonimowo i bezpiecznie dokonywać wpłat i wypłat na rozgrywkę hazardową online. 

Zdjęcie

Źródło: Pixabay

Karty Visa i Mastercard: Nieskomplikowane depozyty i wypłaty w kasynach

Płatności kartowe należą do najstarszych metod dokonywania depozytów w kasynach online. Mimo że nie jest to najbezpieczniejsza, czy najwygodniejsza metoda płatności i odbierania wygranych, to karty Visa i Mastercard wciąż cieszą się popularnością. Wynika to z ich dużej dostępności. I tak na przykład w Polsce obecnie wydanych zostało już więcej kart płatniczych, niż znajduje się tu mieszkańców. Karty pozwalają również na płatności w szerokim spektrum wysokości wpłat i wypłat. Przy pomocy kart Visa i Mastercard można bowiem zarówno wpłacać wysokie kwoty, przekraczające jednorazowo kilkanaście tysięcy złotych, jak również małe wartości. Dzięki temu możliwa jest kasyno wpłata od 1zl, pozwalająca zagrać za niewielkie środki. Dla graczy korzystających z kart możliwa jest więc rozgrywka przy ograniczonym budżecie. Zmniejsza to ryzyko straty i pozwala zaangażować się w ograniczony sposób. Takie kasyna oferują także na ogół duży wybór gier dla początkujących i pozwalają obstawiać od tak niskich kwot jak 20 groszy za spin.

BLIK: Szybkie płatności w aplikacji bankowej 

Wspomniana już metoda płatności BLIK jest jednym z najchętniej wybieranych kanałów płatniczych. Dostępna jest w coraz większej ilości kasyn, chociaż często nie bezpośrednio, a za pośrednictwem takich kanałów płatniczych jak MiFinity czy Skrill. Jak podaje operator tego kanału, w BLIK w 2022 roku wykonano aż 2,8 miliarda operacji o wartości 163,9 miliardów złotych. Stawia to tą szybką i prostą metodę płatności w czołówce. Płatności BLIK w kasynach są nieskomplikowane i wymagają posiadania jedynie aplikacji oraz konta w jednym z kilkunastu banków w Polsce, które pozwalają na płacenie przez ten system. 

Płatności przez ten kanał płatniczy nie są jednak pozbawione pewnych mankamentów. Najważniejszym z nich jest brak możliwości dokonywania wypłat wygranych. Aby zrobić wypłatę, należy skorzystać z innego kanału płatniczego, takiego jak wspomniane już karty. BLIK nie został bowiem przewidziany do odbierania pieniędzy. Zaprojektowano go jedynie jako metoda płatności za towary lub usługi, którymi w tym drugim przypadku są doładowania konta w kasynie. Ponadto, nie mogą z niego skorzystać klienci nie posiadający kont w bankach poza Polską. Operator tego kanału płatniczego, spółka Polski Standard Płatności, zapowiedział już jednak ekspansję za granicą, a więc może się to zmienić w najbliższym czasie. 

Kryptowaluty: Nowoczesne i anonimowe wpłaty w kasynie

Wielu kibiców piłkarskich, którzy uprawiają hazard online chętnie korzysta także z kryptowalut. Sponsorami czołowych piłkarskich klubów świata są firmy kryptowalutowe i giełdy. Sponsorują one takie drużyny jak Atletico Madrid, Machester City, czy Chelsea FC. Płatności kryptowalutowe są wykorzystywane zarówno w kasynach internetowych, jak i wśród operatorów gier hazardowych takich jak poker online, a więc zakres gier jest szeroki. Wyróżniającą cechą płatności kryptowalutowych jest ich wysoka anonimowość. W odróżnieniu bowiem od wpłat przy pomocy tradycyjnych walut, dokonywanych na przykład za pomocą przelewów bankowych czy elektronicznych portmonetek, użytkownik pozostawia po sobie dane osobowe. 

W przypadku kryptowalut, czyli wirtualnych walut w sieci blockchain, anonimowość jest znacznie większa. Ich zdecentralizowanych charakter sprawia bowiem, że nie są sterowane przez banki centralne, a wydobywa się je poprzez koparki kryptowalutowe, czyli serwery wykonujące obliczenia. Obecnie najpopularniejsze kryptowaluty w kasynach online to między innymi Bitcoin, będący pierwszą kryptowalutą stworzoną przez tajemniczego Satoshi Nakamoto, a także Ethereum, Ripple, Litecoin czy Dogecoin. 


W tym artykule przedstawimy, jakie najchętniej metody płatności preferowane są przez kibiców którzy wybierają polskie kasyna z minimalną wpłatą. Jest to rodzaj kasyn, w których do pierwszego depozytu nie są wymagane wysokie kwoty. Na ogół, kasyna z minimalną wpłatą pozwalają na dokonywanie tak niskich wpłat jak od 5 zł lub 10 zł. Dzięki temu, gracze mogą zyskać wiele korzyści. Pozwala to na grę z ograniczonym ryzykiem, ponieważ nawet w przypadku serii przegranych dla niskich spinów strata nie będzie duża. Ponadto, niskie wpłaty umożliwiają przetestowanie wielu różnych kasyn, zamiast przywiązywanie się do jednego. Docenią to również szczególnie początkujący gracze, którzy nie chcą przeznaczać dużych środków na start, aby rozpocząć rozgrywkę w kasynie online. Zobaczmy teraz, jakie metody płatności najchętniej wybierają piłkarscy kibice z Polski.

Komentarze:

Zaloguj się, aby dodać komentarz ze swojego konta:

Login: Hasło:


Dodaj komentarz jako gość:

Autorwww.www.pomorskifutbol.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Są one wyłącznie opinią autorów. Komentarze zawierające treści obraźliwe lub wulgarne będą usuwane.
© Pomorski Futbol 2003-2024 WSZELKIE PRAWA ZASTRZEŻONE