POMORSKIE CENTRUM MECZOWE - SPRAWDŹ KTO DZISIAJ GRA MECZ
13. maja 2023 08:00

Jak obstawiać mecze piłki nożnej? Zakłady oferowane przez bukmacherów

Zainteresowanie zakładami bukmacherskimi nie ustaje. Nie może to jednak dziwić. Typowanie wydarzeń sportowych to szansa na spore wygrane. Oczywiście cały czas pojawiają się nowi gracze i są to osoby, które nie do końca wiedzą, jak obstawiać mecze piłki nożnej. O czym powinni pamiętać wszyscy Ci, którzy dopiero zaczynają przygodę z bukmacherką?

Zdjęcie

Rodzaje zakładów

To nie przypadek, że niektórzy nie wiedzą, jak obstawiać mecze piłkarskie. Dla wielu obstawianie sprowadza się do typowania zwycięzcy/remisu, może czasem dokładnego wyniku. Tymczasem w zakładach bukmacherskich mamy masę propozycji, od których może się wręcz zakręcić w głowie. Szczególnie tyczy się to najpopularniejszych wydarzeń. Mecze Ligi Mistrzów czy spotkania międzypaństwowe generują znacznie większe zainteresowanie niż np. pojedynki w trzeciej lidze polskiej. Niemniej spróbujmy sobie wszystko uporządkować.

Zakłady przedmeczowe i live

Zacznijmy od tego, że poszczególne zdarzenia można typować przed rozpoczęciem, jak i w trakcie ich trwania (choć nie w każdym przypadku). Krótko mówiąc, są to zakłady przedmeczowe i live. W przypadku zakładów przedmeczowych ważne jest też to, iż możemy wyróżnić zakłady długoterminowe. Chodzi o zakłady, przy których na końcowe rozstrzygnięcie trzeba będzie sporo poczekać. Przykładem typowanie mistrza Polski już na starcie sezonu.

Najważniejsze - nie można jednoznacznie powiedzieć, jak najlepiej obstawiać mecze. Jedna osoba woli grać live, druga skupia się na zakładach przedmeczowych. Niezależnie od sytuacji konieczna jest profesjonalna analiza. Do tego w przypadku zakładów live trzeba działać bardzo szybko.

Co konkretnie możemy obstawiać?

Osoby zainteresowane typowaniem mogą zakładać się niemal o wszystko. Świetnie widać to na przykładzie liczby goli. Można typować liczbę goli w całym spotkaniu, jak i po pierwszej połowie. W ofercie powinny znaleźć się też zakłady dotyczące konkretnych drużyn. Poza tym nie musimy wskazywać dokładnej liczby bramek - można zdecydować się na typowanie under/over. W takim układzie wskazujemy tylko, czy będzie powyżej lub poniżej określonej liczby trafień. Typ powyżej 2,5 gola oznacza, że gracz wierzy, iż w danym starciu padną przynajmniej 3 bramki. Nie sposób też nie wspomnieć o handicapach - handicap 2:0 dla gospodarzy oznacza, że drużyna ma wirtualną przewagę dwóch trafień. Obstawianie handicapów jest świetnym rozwiązaniem, gdy w meczu ktoś jest zdecydowanym faworytem (jeżeli rzecz jasna nie przewidujemy niespodzianki). 

Możemy też skupić się na kwestiach, które mogą mieć marginalny lub nawet żaden wpływ na końcowy rezultat. Co powiesz na typowanie liczby kartek, fauli czy rzutów rożnych? W każdym z tych przypadków mamy do czynienia z typowaniem under/over. Zdarza się też, że w ofercie możliwe jest typowanie posiadania piłki. To naturalnie tylko namiastka tego, co oferują bukmacherzy. Kursy są bardzo zróżnicowane i składają się na cały system jak działa bukmacher. Jeśli zastanawiasz się nad tym, jak dobrze obstawiać mecze, po prostu skup się na swojej wiedzy. Gdy np. obie drużyny grają ostro, może warto pomyśleć o dużej liczbie kartek czy fauli?

Ważne jest też to, że stosunkowo od niedawna pojawiła się możliwość typowania kilku zdarzeń z jednego spotkania. Im więcej zdarzeń, tym wyższa potencjalna wygrana. Poza tym można też stworzyć kupon, na którym jest kilka zdarzeń z różnych spotkań.

Gdzie możemy obstawiać mecze?

Wydaje się, że nie powinniśmy już mieć wątpliwości dotyczących tego, jak obstawiać mecze piłki nożnej. Gdyby jednak były, warto skorzystać z pomocy obsługi klienta. Obsługa klienta z pewnością pomoże w wyjaśnieniu wszelkich wątpliwości.

Pamiętajmy też o tym, że typowanie online stało się normą, ale są też osoby, które nie mają pojęcia o tym, jak obstawiać mecze przez internet. Niemniej takie osoby również mogą szukać szczęścia. Obstawiać można online, jak i w specjalnie przeznaczonych lokalach. Różnica polega na tym, że w lokalu otrzymujemy papierowy kupon i w przypadku wygranej musimy wrócić z tym kuponem (dowód wygranej). W przypadku gry przez internet pieniądze trafiają na nasze konto i możemy je wypłacić. Gdyby komuś zależało na papierowej wersji kuponu, jest opcja “drukuj”.

Wiele użytecznych informacji

Osoby zainteresowane typowaniem powinny też śledzić serwisy poświęcone tematyce bukmacherskiej. W internecie jest mnóstwo stron, dzięki którym można dowiedzieć się wielu cennych informacji, jak skutecznie obstawiać mecze piłki nożnej u bukmachera. Chodzi o typy, jak i bonusy - niektórzy bukmacherzy oferują naprawdę atrakcyjne promocje. Świetnym przykładem są choćby wiadomości, które możemy znaleźć tutaj.

Opinie dotyczące zakładów bukmacherskich

Warto też zauważyć, że komentarze dotyczące gry w zakładach bukmacherskich są po prostu przeróżne. Z jednej strony mamy szanse na wygraną, natomiast z drugiej hazard wiąże się z ryzykiem. Nie chodzi tylko o utratę pieniędzy - są wśród nas osoby uzależnione od zakładów. Tym samym priorytetem wszystkich typerów powinno być to, aby grać w sposób odpowiedzialny. Przykładem odpowiedzialnego postępowania jest np. ustalenie sumy pieniędzy, jaka może zostać poświęcona na grę.

Komentarze:

Zaloguj się, aby dodać komentarz ze swojego konta:

Login: Hasło:


Dodaj komentarz jako gość:

Autorwww.www.pomorskifutbol.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Są one wyłącznie opinią autorów. Komentarze zawierające treści obraźliwe lub wulgarne będą usuwane.
© Pomorski Futbol 2003-2023 WSZELKIE PRAWA ZASTRZEŻONE