POMORSKIE CENTRUM MECZOWE - SPRAWDŹ KTO DZISIAJ GRA MECZ
9. maja 2023 08:00

Yield u bukmachera - ciekawostki od redakcji LegalBukmacher

Gracz, który chce mieć pewność, że jego typowanie  jest skuteczne, musi wiedzieć, co to jest yield u bukmachera, jak go obliczyć i po co w ogóle to robić. W poniższym artykule przygotowanym przez dziennikarza LegalBukmacher PL Michała Kurzanowskiego Czytelnik znajdzie szczegółowe informacje dotyczące uniwersalnego sposobu oceny efektywności oraz potencjału gracza i opłacalności typów, jakim jest Yield. Zapraszamy do lektury! 

Zdjęcie

Co to jest yield?

Na pewno każdy początkujący typer, który zaczyna zgłębiać tajniki typowania internetowych zakładów sportowych, zastanawia się co to jest yield? Yield w wolnym tłumaczeniu z języka angielskiego oznacza zysk. Jest to pojęcie, które trafiło do branży bukmacherskiej ze świata akcji, obligacji i papierów wartościowych. W świecie finansów jest używany do pomiaru rentowności\efektywności ekonomicznej przedsiębiorstwa, inwestycji i papierów wartościowych. Yield ma też największy wpływ na cenę nieruchomości komercyjnej. 

W przypadku bukmacherki yield to procent\stopa zwrotu, czyli stosunek zainwestowanych przez gracza środków do wygranych pieniędzy. Wyrażany jest w procentach i uwzględnia nie tylko liczbę zakładów postawionych w określonym czasie, ale też wysokość kursów. (https://gorzowianin.com/wiadomosc/16618-slownik-pojec-bukmacherskich-terminy-zakladow-bukmacherskich-ktore-musisz-znac.html)

Jak obliczyć yield?

Jeżeli jesteś typerem i chcesz ocenić jakość swojej gry, sprawdzić, jak wypadasz na tle innych graczy i czy typowanie zakładów Ci się opłaca, musisz koniecznie nauczyć się obliczać procent zwrotu z zakładów. Aby obliczyć yield, musisz zliczyć sumę zainwestowanych środków (suma wszystkich postawionych stawek) i sumę wygranych pieniędzy. Przykład: wpłaciłeś 2000 zł; w ciągu miesiąca postawiłeś 100 kuponów po 15 zł, czyli suma stawek wynosi 1500 zł, a nie 2000 zł.

Wzór, który pozwala obliczyć yield u bukmachera TotalBet (https://legalbukmacher.com/totalbet/)

(SZ-SS)/ SS X100

SZ - suma wygranych

SS - suma stawek

SW-SS = P - zysk

Przykład 

W ciągu 30 dni wygrałeś 6000 zł, a suma stawek wyniosła 5000 zł. By obliczyć yield, musisz podstawić otrzymane dane do wzoru matematycznego na yield. 

SZ - 6000

SS - 5000

SZ-SS - 6000 - 5000 = 1000 (P)

P\1000/ SS/5000  = 0,2%

0,2x100 = 20%

Twój yield to 20%, czyli zarobiłeś 20% z każdej postawionej złotówki. 

Przykład 2

Obstawiasz 3 kupony w STS po 300 zł każdy. W pierwszym obstawiłeś zwycięstwo Arsenału w meczu z Chelsea (kurs 2.3). W drugim postawiłeś, że w meczu Atletico Madryt - Barcelona zwycięstwo odniesie FC Barcelona (kurs 1.8), w trzecim obstawiłeś zwycięstwo Bayernem Monachium w meczu z Borussi Dortmund (kurs 3,5). Pierwszy kupon - przegrany, dwa wygrane. 

Pierwszy kupon - zysk 0%

Drugi kupon - 300 x 0,88 x1.8 - wygrałeś 475,2

Trzeci kupon - 300 x 0,88 x 3,5 - wygrałeś 924

Suma wygranych - 475,2 + 924 = 1399, 2

Suma postawionych stawek - 300x3 = 900 zł

Yield (1399,2 - 900) : 900 x 100 = 55,46%.

Dodatni yield u bukmachera oznacza, że Twoje typowanie jest skuteczne; ujemna stopa zwrotu - typer ponosi straty. 

Yield a liczba typów i kursy

Wiarygodność stopy zwrotu\yield zależy od kwot, kursów, liczby typów i czasu. Jeżeli typer obstawił dużą liczbę typów w najlepszych zakładach bukmacherskich online, nawet niska stopa zwrotu może oznaczać większe zyski niż w przypadku nieregularnego typowania niskimi stawkami. Wielkość yield rośnie wraz z kursem i poprawnym wytypowaniem wyników. Z tego więc wynika, że zarówno liczba zakładów, jak i kurs bukmacherski mają istotne znaczenie dla określenia yield u bukmachera.

Pamiętaj, że wiarygodne dane można otrzymać, biorąc pod uwagę wyniki obstawiania w legalnych zakładach bukmacherskich online z ostatnich 6-12 miesięcy. Yield w wysokości 20% z 1000 zł wygranych w ciągu roku jest bardziej miarodajny niż stopa zwrotu wynosząca 40% z 15 poprawnie wytypowanych wyników w ciągu miesiąca. W przypadku drugiej opcji yield może być zawyżony przez wysoki kurs czy po prostu typer miał sporo szczęścia.

Przykład

Gracz 1 - stopa zwrotu 50%, 30 zakładów w ciągu 30 dni

Typer 2 - yield 10%, 500 typów w ciągu roku

Na pierwszy rzut oka może się wydawać, że pierwszy gracz jest skuteczniejszy niż drugi, bo ma wyższą stopę zwrotu. Nic bardziej mylnego, bo jak wspominaliśmy wcześniej, bardziej miarodajna jest długofalowa stopa zwrotu, która pozwala ocenić umiejętności i skuteczność gracza. 

Jeżeli chcesz na bieżąco kontrolować grę i sprawdzić, czy Twoje zakłady przynoszą zysk, czy jednak częściej ponosisz straty, niż wygrywasz regularnie kontroluj wskaźnik yield. Możesz to z łatwością robić, zakładając konto u jednego czy kilku operatorów. Na szczęście masz duży wybór, gdyż na liście polskich legalnych bukmacherów online znajdziemy ponad 20 firm, w których można legalnie obstawiać zakłady, mieć wgląd do statystyk i wszystkich postawionych kuponów w jednym miejscu, dzięki czemu bez większych trudności obliczysz stopę zwrotu. 

Komentarze:

Zaloguj się, aby dodać komentarz ze swojego konta:

Login: Hasło:


Dodaj komentarz jako gość:

Autorwww.www.pomorskifutbol.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Są one wyłącznie opinią autorów. Komentarze zawierające treści obraźliwe lub wulgarne będą usuwane.
© Pomorski Futbol 2003-2024 WSZELKIE PRAWA ZASTRZEŻONE