11. sierpnia 2022 13:00

Czy ubezpieczenie OC trzeba wykupować na rok z góry?

Każdy z kierowców zgodzi się z tym, że ubezpieczenie OC jest ubezpieczeniem obowiązkowym, które wykupuje się na rok z góry. Nie sposób się z tym nie zgodzić. Warto jednak wspomnieć o pewnej alternatywie. Co mamy na myśli? Tą alternatywą jest na pewno ubezpieczenie OC krótkoterminowe. Jest ono bardzo popularne. Co powinniśmy o nim wiedzieć? Na jaki okres jest wykupowane? Pora to sprawdzić. 

oc-krotkoterminowe-tutaj

Co to jest ubezpieczenie OC krótkoterminowe?

Bez dwóch zdań OC samochodu (ubezpieczenie odpowiedzialności cywilnej) jest w Polsce obowiązkowe. Każdy właściciel samochodu, który jest zarejestrowany, musi je wykupić. Najczęściej ubezpieczenie OC jest wykupowane na okres dwunastu miesięcy. Czy jest jakaś inna możliwość? Okazuje się, że jest możliwość podpisania krótszej umowy. Niektóre spośród fizycznych osób mogą wykupić OC na okres trzydziestu dni. Jest to nic innego jak wspomniane już OC krótkoterminowe. 

O tym ubezpieczeniu mówi się jako o ubezpieczeniu zadaniowym. Można z takiej polisy skorzystać w określonym celu. Najczęściej tego rodzaju ubezpieczenie jest wykupowane przez osoby, które prowadzą firmę związaną z handlem samochodami. Można na rynku spotkać się z inną nazwą ubezpieczenia krótkoterminowego. Co to za nazwa? Jest określane także ubezpieczeniem komisowym. Ubezpieczenie to jest świetnym rozwiązaniem, ponieważ przedsiębiorcy są w stanie ograniczyć wszelkie koszty związane z ubezpieczeniem pojazdów, które sprzedają. 

Czy poza osobami prowadzącymi komisy ktoś inny może wykupić jeszcze takie ubezpieczenie? Jak najbardziej tak. Kto to taki? Są to:

- właściciele pojazdów historycznych,

- właściciele pojazdów wolnobieżnych,

- właściciele pojazdów zarejestrowanych czasowo,

- osoby, które sprowadzają samochody z innego kraju. 

Czy znajdujesz się w którejś z tych grup? Jeśli tak, to OC krótkoterminowe tutaj zakupisz. Jak widać na załączonym obrazku, nie musisz nawet wychodzić z domu, aby stać się posiadaczem takowej polisy. Oczywiście, jeśli wolimy standardowe formy zakupu, to również takowa możliwość jest. Można po prostu udać się do punktu stacjonarnego z ubezpieczeniami, czy też możemy się umówić na spotkanie z agentem ubezpieczeniowym. 

Porównanie ofert

Tak naprawdę ubezpieczenia są oferowane przez różne towarzystwa ubezpieczeniowe. W rzeczywistości można natrafić na zarówno tańsze ubezpieczenia, jak i na oferty znacznie droższe. Oczywiście chcemy uzyskać możliwie jak najszerszą polisę, ale jednocześnie powinna to być polisa, która nie jest najdroższa. Raczej celuje w te, które są najtańsze. Nie jest to chyba dziwne. Czy można kupić ubezpieczenie o szerokim zakresie, a jednocześnie tanie? Jak najbardziej jest to możliwe. Musimy jedynie na zakup ubezpieczenia poświęcić nieco czasu. 

Świetne są kalkulatory ubezpieczeń, które są dostępne w sieci. Są to zarówno kalkulatory ubezpieczeń OC, jak i AC. Musimy wspomnieć, że czasami bardziej się opłaca zakup ubezpieczenia w pakiecie. Na spokojnie pouzupełniajmy wszystkie pola w tym kalkulatorze https://kalkulator.najtaniejuagenta.pl/kalkulator/oc-ac/ i oczekujemy wyniku. Zauważymy w liście ofert, że różnią się one pomiędzy sobą i to znacznie. Jakby nie było, to nikt nie chce przepłacać. Na pewno nie będzie tak, że wybierając pierwszą lepszą ofertę, będziemy z niej w stu procentach zadowoleni. Raczej należy wybrać taką ofertę, która będzie dla nas najkorzystniejsza. Dobrych ofert jest sporo, a więc każdy z nas takową znajdzie. Bez dwóch zdań jest to mocno zachęcające. 

Komentarze:

Zaloguj się, aby dodać komentarz ze swojego konta:

Login: Hasło:


Dodaj komentarz jako gość:

Autorwww.www.pomorskifutbol.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Są one wyłącznie opinią autorów. Komentarze zawierające treści obraźliwe lub wulgarne będą usuwane.
© Pomorski Futbol 2003-2024 WSZELKIE PRAWA ZASTRZEŻONE