9. września 2012 21:16

Sędzia pijany - mecz powtórzony?

W ubiegłą niedzielę został rozegrany mecz słupskiej Klasy B: Inter Świerzenko - Słupia Kwakowo. Na boisku wygrali goście 0-2, ale decyzją Komisji Gier i Ewidencji Podokręgu Słupsk mecz zostanie powtórzony. Dlaczego?

Jak udało nam się dowiedzieć, dzięki uczestnikom tego spotkania - zachowanie arbitra od początku budziło podejrzenia, że był on na "podwójnym gazie". Jak pisali na naszym forum:

"nie wiadomo co bedzie z tym meczem ponieważ sędzia był pod wpływem alkoholu ."

.. Inter w pierwszej polowie powinien byc wykartkowany za te brutaln faule i w dodatku sedzia ktory byl kompletnie piany.."

Według innej relacji sędzia nieco pogubił się, kiedy pokazał jednemu z zawodników dwie żółte kartki, a zapomniał, że wówczas należy się czerwony kartonik. Natomiast po meczu sędzia miał być sprawdzony alkomatem, jednak przed przyjazdem policyjnego patrolu pozostawił meczowy protokół i opuścił obiekt.

Czy Waszym zdaniem decyzja słupskiej Komisji o powtórzeniu meczu była słuszna?

Komentarze:

~ja (niezalogowany)  09.09.2012, 21:34
tylko czy te 3 pkt dla innej drużyny są potrzebne ? owszem może być tak że np. zabraknie na koniec sezonu 2 pkt do awansu, lecz jakie są szansę że to się przytrafi ?

Surowa kara dla sędziego ? jaka ? zawieszenie co najmniej na 5 lat, pamiętam że podobny przypadek był w VII gr. Malborskiej na jednym z spotkań, zawodnicy obu drużyn nabijali się naśmiewali z sędziego temu język się plątał, nie było pewnie sprawy tylko dlatego że to były ostatnie kolejki sezonu a obie ekipy grały jak to w b-klasie dla zabawy.

~kość (niezalogowany)  09.09.2012, 21:36
Pewnie że tak a koszty związane z dojazdem gości powinien pokryć właśnie ten sędzia i po sędziować ten mecz za darmo oraz oficjalnie przeprosić !!!!!!!

~normalny (niezalogowany)  09.09.2012, 21:39
I znowu zaczynaja sie bezpodstawne oskarzenia oparte na domyslach!!! Igor byles na meczu? Sprawdziles czlowieka alkomatem? Nasza jakakolwiek decyzje komisji dyscypliny? Jesli nie to dlaczego piszesz ze tak bylo? Z dobrego portalu robisz brukowiec!!!!

~alfons (niezalogowany)  09.09.2012, 21:49
jak zawsze w podokręgu słupsk największy syf :puke:

~mietek z lasu (niezalogowany)  09.09.2012, 22:09
syf i ubóstwo w słupsku!po cholerę tacy sędziowie.a dawid tak chciał robić porządki.jedyna prawidłowa decyzja to poddanie się do dymisji pani kasi oraz osoby odpowiedzialnej za jej kampanię

~siakalaka (niezalogowany)  09.09.2012, 22:15
dla mnie mecz który został dograny do końca przy założeniu, iż sędzia jest pijany, powinien zakończyć się takim wynikiem, jaki był po końcowym gwizdku i koniec kropka. gdyby został przerwany w trakcie, ok, wtedy za porozumieniem stron mecz zostaje powtórzony. bez scen, takie rzeczy to tylko w pomorskim związku. jeśli goście będą musieli przyjeżdzać jeszcze raz na swój koszt, to przepraszam, gdzie w tym jest choć nutka sensu ? to pzpn musi zadbać o to, czy sędzia jest zdolny do prowadzenia meczu, oczywiście mecz zostanie powtórzony kosztem drużyn, bo tylko jak zwykle oni na tym tracą, a jeden z drugim na zarządzie walnie słowo "mecz powtórzony, nie chce mi się o tym mówić, bo to tylko b-klasa". POLSKA !!! :huh:

~to ja (niezalogowany)  10.09.2012, 09:04
Mietek, zostań w tym lesie. Wszysyc na tym skorzystają :D

~elemele (niezalogowany)  10.09.2012, 09:47
pani bardzo gościnna w kroku...

przemo11  10.09.2012, 10:59
zgadzam sie z wypowiedzia siakalaka co do Słowa. Mysle ze on idealnie zinterpretowal ten temat. Mecz nie powinien byc powtorzony skoro nie zostal przerwany.

~ja (niezalogowany)  10.09.2012, 11:11
Igor napisał tak jak było sędzia był pijany a najlepsze że napisał oświadczenie iż nie znajduje się pod wpływem alkoholu jednak gdy policjanci chcieli sprawdzić go alkomatem wówczas odmówił... pokazał zawodnikowi 2 żółte kartki i wszyscy to widzieli jednak nie pokazał czerwonej. Takie są fakty !!

~ja (niezalogowany)  10.09.2012, 11:18
Ten "arbiter" był już raz zawieszony za alkohol więc o czym tu mowa;]

~to są jaja (niezalogowany)  10.09.2012, 11:19
Mecz rozpoczął się od pierwszej minuty.Nikt nie miał zastrzeżeń ,został dograny do końca z końcowym gwizdkiem.Obie strony zgodziły się na pijanego arbitra.
Sprawa powinna toczyć się po meczu pan sędzia powinien zostać przebadany przez odpowiednie służby jeśli do tego nie doszło a protokół został prawidłowo sporządzony to nie ma sprawy.W innym przypadku sędzia może oskarżyć portal o pomówienie .Nikt nie udowodnił procederu na boisku.Powtórzony mecz z jakiej to okazji.Powtarzam oba zespoły zgodziły się na prowadzenie meczu przez pijanego arbitra.

~uważny (niezalogowany)  10.09.2012, 11:27
jak wszystko było tak cacy jak twierdzą niektórzy, to dlaczego mecz został powtórzony?

ale ciekawi mnie inna kwestia, może ci którzy byli na tym meczu odpowiedzą czy sędzia prowadził samochód?

startowiec  10.09.2012, 11:33
Zrozum że jeżeli decyzja Komisji Gier i Ewidencji byłaby bezpodstawna ten mecz nie byłby powtórzony !! Po drugie jeżeli któraś ze stron odmówiłaby występu prawdopodobnie mogłoby się skończyć walkowerem. Po trzecie nie pisz głupot że nikt nie miał zastrzeżeń !! Sędzia zrobił "wałek" choćby z tymi żółtymi kartkami. Nie masz również wiedzy na temat protokołu więc nie unoś się tak. Jak już wcześniej ktoś napisał sędzia nie zgodził się na przebadanie alkomatem !! stąd pytanie: Skoro nie miał sobie nic do zarzucenia dlaczego tego nie zrobił ? Odpowiedź jest prosta:)

~obecny (niezalogowany)  10.09.2012, 11:34
Całe szczęście nie prowadził samochodu

~to są jaja (niezalogowany)  10.09.2012, 12:37
@ startowiec.I tu się mylisz jak mało kto jeśli masz zastrzeżenia co do stanu zdrowia lub jego stanu trzeźwości po pierwsze masz prawo przebadać go na alkomacie po drugie jeśli stwierdzasz uchybienia notujesz to w protokole i traktujesz to tak jakby sędzia nie przyjechał.Wybór lub losowanie.A wracając do sytuacji kto zgłosił uchybienie strona przegrana? Gdyby był remis sprawa by ucichła!!!

Obie strony są winne bo pozwoliły na sędziowanie partaczowi ,który się zchlał i wlazł na boisko stawiając w złym świetle środowisko sędziowskie.

~ja (niezalogowany)  10.09.2012, 13:59
"masz prawo przebadać go na alkomacie po drugie jeśli stwierdzasz uchybienia notujesz to w protokole i traktujesz to tak jakby sędzia nie przyjechał" - przecież było napisane ze sędzia odmówił przebadania alkomatem, kto ma niby wpisać uchybienia w protokole ? pijany sędzia ? trener drożyny ? prezes ? Po drugie inaczej zareagowałaby Słupia gdyby np. zwycięską bramkę zdobył zawodnik grający z 2 zółtymi kartkami...którego nie powinno już być na boisku.

~on (niezalogowany)  10.09.2012, 16:33
co do dwóch żółtych i braku czerwonych pamiętam takie mecze na MŚ i w LM gdzie były takie przypadki, więc to nie jest jakiś dowód na to że sędzia był piany

przemo11  10.09.2012, 17:39
Gospodarze musieli wiedziec ze sedzia byl piany bo zawsze przed meczem arbiter przesiaduje w szatni lub pomieszczeniu gospodarzy. Goscie sie skapneli dopiero gdy sedzia pierwszy raz sie odezwal na boisku. Byla policja po meczu i co z tego skoro oni powiedzieli ze nie moga go na sile wyciagnac z samochodu. Wiec co to za policj szkoda slow. Jestem z druzyny gosci.

~ja (niezalogowany)  10.09.2012, 18:33
a sędzia był kierowcą ?

przemo11  10.09.2012, 20:24
Sedzia nie byl kierowca. Sedzia mial 4 swoich kolegow tez pod wplywem alkoholu takie menele w jednym slowie ujmujac tylko kierowca byl trzezwy. szkoda slow

~nie (niezalogowany)  10.09.2012, 20:31
Jeżeli drużyna gospodarzy lub gości ma watpliwqosci co do trzezwosci sędziów ma obowiazek zgłoszenia tego faktu natychmiast na policję a policja ma obowiązek do natychmiastowego przystapienia zbadania trzeżwości alkomatem lub badania krwi.Jeżeli wszyscy wiedzieli o tym fakcie przed rozpoczeciem spotkania i wyrazili zgodę by ten pan sędziował to sędzia jak i kierownictwo zespołow powini być ukarani a OZPN ogłosić obopólny walkower.

~ja (niezalogowany)  11.09.2012, 09:32
"Goscie sie skapneli dopiero gdy sedzia pierwszy raz sie odezwal na boisku." - Mylisz się sędzia chwiał sie wychodząc z samochodu ! Pierwszy slowny kontakt byl oczywiście przed samym meczem. 2 " policja ma obowiązek do natychmiastowego przystapienia zbadania trzeżwości alkomatem lub badania krwi." - Policja zjawiła się dopiero po meczu natomiast wezwani zostali wezwani dużo wcześniej !!


~bada (niezalogowany)  11.09.2012, 09:57
.... czemu jestescie tacy naiwni? Po pierwsze zadajmy sobie pytanie jak zwiazek ma okreslic wynik meczu? Z zeznań prezesow zawodnikow? ( jedyny dowód to nagranie z telefonu!) co do zawodow powinny zostac przelozone a za dojazd i koszty sedziowania powinien zaplacic zwiazek. To jedyne prawidlowe wyjscie z sytuacji.

~ja (niezalogowany)  11.09.2012, 14:52
Zgadzam się z "bada" sędzia papiery zostawił w Świerzenku więc co miał przedstawić związkowi ? oficjalnie wychodzi na to jakby ten mecz w ogóle się nie odbył... może i stąd decyzja o jego powtórzeniu. Sędzia powinien zostać ukarany co do tego chyba nikt nie ma wątpliwości. A kosztów dojazdu raczej nie zwróci...chyba że związek

~PSK (niezalogowany)  11.09.2012, 17:22
Sędzia tego meczu jest zawieszony do momentu wydania decyzji przez wydzał dyscypliny w słupsku, w przeszłości był już karany za podobną sytuacje tyko wtedy został przebadany na zawartość alkoholu wynik był pozytywny wiśał 2 lata.Teraz sytuacja jest inna bo rusek nie poddał się badaniom a nie poddanie się badaniom to jest automatycznie przyznanie się do winy.Igor mam prśbę że jak nie znasz faktów to nie pisz bzdur, i jeszcze jedno nie wszyscy sędziowie w słupsku to alkoholicy.

~se (niezalogowany)  14.09.2012, 09:17
W przepisach gry w piłkę nożna jest napisane wyraźnie. Sędzia może być poddany badaniom na trzeźwość tylko przed albo po meczu. Nigdy w przerwie. Osoba funkcyjna która stawia taki zarzut musi napisać oświadczenie (imie, nazwisko, pesel, numer dowodu, strawiany zarzut itd.) Następnie w obecności umundurowanego policjanta sędzia poddawany jest badaniu. Jeżeli sędzia pomimo zarzutów nie przystąpi do badania jest uznawany za winnego. Jeżeli takiego oświadczenia nie było a sędzia po meczu po prostu pojechał to zajmie się tym związek aczkolwiek myślę, że sędziemu nic nie zrobią z braku najważniejszego dokumentu - oświadczenia.

~ja (niezalogowany)  15.09.2012, 16:27
Nikt nie napisał ze oświadczenia nie było...

Zaloguj się, aby dodać komentarz ze swojego konta:

Login: Hasło:


Dodaj komentarz jako gość:

Autorwww.pomorskifutbol.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Są one wyłącznie opinią autorów. Komentarze zawierające treści obraźliwe lub wulgarne będą usuwane.