18. czerwca 2024 06:00

Euro 2024 - jakie są szanse Polaków na wygraną?

Polskim kibicom marzy się, by reprezentanci wrócili do kraju ze złotem. Mimo przegranego meczu z Holandią nadal mamy szansę na wyjście z grupy i zawalczenie o główną wygraną. Faktem jest, że konkurencja jest bardzo duża i silna, jednak odpowiednia taktyka i wola walki może sprawić, że wygramy Euro 2024.

Zdjęcie

Euro 2024 - czy Polacy mogą wygrać finał Mistrzostw Europy?

Od samego początku szanse Polaków w Euro 2024 nie były zbyt wielkie. Specjaliści uważali, że największymi faworytami mistrzostw Europy są Francja, Anglia, Hiszpania i Portugalia oraz gospodarze spotkania, czyli Niemcy. W drużynach tych grają światowi zawodnicy, którzy gwarantują swoim kibicom wysoki poziom gry na boisku oraz co najważniejsze efekty.

Niestety eksperci nie uwzględnili polskiej drużyny wśród faworytów, jednak nie oznacza to, że nie mamy szansy na wygraną. Euro 2024 jest bardzo ważnym spotkaniem, a wszystkie drużyny biorące w nim udział zapewniają dużą dawkę emocji. Same starania mogą okazać się niewystarczające, ponieważ na boisku może dojść do niespodziewanych wydarzeń jak na przykład samobój Węgier, który zapewnił Francuzom zwycięstwo. Konkurencja na mistrzostwach Europy jest naprawdę bardzo duża i polscy zawodnicy będą musieli stawić czoła utalentowanym zawodnikom jak choćby Mbappe, który uważany jest za piłkarza światowego o zaskakujących umiejętnościach.

Czy Polacy mogą wygrać finał ME?

Polska reprezentacja od początku była niedoceniana przez ekspertów, dlatego też nie znalazła się na liście faworytów, którzy mogą wygrać Euro 2024. Należy jednak pamiętać, że polscy zawodnicy trenowani są przez doświadczonego i wymagającego trenera, jakim jest Michał Probierz. Być może właśnie okaże się, że to jego rady i odpowiednia taktyka doprowadzi biało — czerwonych do finału, czego życzy sobie każdy kibic.

Mimo przegranego meczu z Holandią Polacy nadal mają szansę na wyjście z grupy i zawalczenie o najwyższą stawkę. W piątek 21 czerwca o godzinie 18:00 odbędzie się mecz Polska — Austria, który musimy wygrać. Czeka nas jeszcze spotkanie z Francją, która jest największym faworytem na Euro 2024, a pokonanie jej będzie naprawdę bardzo trudne. Na szczęście Polska drużyna ma w swoim składzie wielu dobrych zawodników tak na przykład Lewandowski czy Piątek, których wyróżnienia gra na światowym poziomie i wielkie umiejętności. Nie należy również zapominać o polskim bramkarzu - Wojciechu Szczęsnym, który niejednokrotnie udowodnił nam, że ma wrodzony talent.

Mimo że szanse na wygranie mistrzostw Europy przez Polaków są bardzo małe, to należy wierzyć w to, że mogą nas zaskoczyć i będą walczyć o miejsce w finale do końca.

Odpowiednie przygotowanie do spotkań z największymi gwiazdami piłki nożnej na świecie, odpowiednia taktyka oraz umiejętności naszych zawodników mogą doprowadzić nas do finału. Sam selekcjoner polskiej drużyny mocno w to wierzy. Polscy kibice również dopingują swoich rodaków i wierzą, że wygramy mecz z Austrią i zawalczymy o przetrwanie w meczu z Francją. Biało — czerwoni mogą liczyć na silne wsparcie trenera oraz kibiców z całego świata.

Analiza powstała we współpracy z portalem o piłce nożnej Olemagazyn.pl

Komentarze:

Zaloguj się, aby dodać komentarz ze swojego konta:

Login: Hasło:


Dodaj komentarz jako gość:

Autorwww.www.pomorskifutbol.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Są one wyłącznie opinią autorów. Komentarze zawierające treści obraźliwe lub wulgarne będą usuwane.
© Pomorski Futbol 2003-2024 WSZELKIE PRAWA ZASTRZEŻONE