16. czerwca 2024 09:00

Holandia jest gotowa na Euro

Holendrzy mieli w ostatnich latach swoje problemy. Wiele mówiło się o tym, że całe młode pokolenie piłkarzy marnuje się w reprezentacji. Zdaje się jednak, że ta kadra zaczyna już wychodzić na prostą.

Holenderski sznyt w eliminacjach

Podczas eliminacji Holendrzy zmagali się z problemami kadrowymi. Mimo to udało im się awansować, choć w tabeli musieli oglądać plecy reprezentacji Francji. To też z tą drużyną kadra odniosła najwyższą porażkę. „Trójkolorowi” strzelili im cztery gole, nie tracąc przy tym żadnego. 

Było jednak wyraźnie widać, że ten zespół rósł z każdym kolejnym meczem. Zawodnicy grali w holenderskim stylu, to znaczy, że długo utrzymywali się przy piłce, często decydowali się na krótkie rozgrywanie akcji i rzadko kiedy szukali długich podań. Pod tym kątem w ich grupie jedynie Francuzi pokazali bardziej dominujący futbol. Mecze tej reprezentacji, podobnie jak wszystkich innych drużyn, które biorą udział w turnieju, będzie można obstawiać na LV Bet.

Kontuzje szansą dla nowych twarzy

W trakcie eliminacji drużyna musiała radzić sobie z plagą kontuzji. To jednak była poniekąd okazja ku temu, by wreszcie dać szansę tym zawodnikom, o których od dawna mówiło się, że mają potencjał, ale nigdy nie było okazji do wprowadzenia ich do pierwszego składu. 

I choć nowe twarze potrzebowały nieco czasu, to poradziły sobie z eliminacjami. W dodatku sytuacja kadrowa sprawiła, że Holendrzy wykształcili sobie nowych liderów. Piłkarzy, którzy do tej pory byli schowani nieco w cieniu, ponieważ dotychczasowe gwiazdy drużyny skupiały na sobie całą uwagę. 

Cały zespół jest w dodatku płynny pod kątem taktycznym. Zazwyczaj na papierze jest on ustawiony jako 3-2-4-1, ale podczas meczu zawodnicy grają również w systemie 4-2-3-1. To pokazuje, że drużyna jest gotowa na różne boiskowe scenariusze i potrafi się do nich dostosować.

Polacy mają się czego obawiać?

Z polskiej perspektywy Holandia jest ważną reprezentacją, ponieważ będzie naszym grupowym rywalem podczas Euro. Trzeba przyznać, że trafiliśmy do wymagającej grupy, w której znajdzie się również Francja oraz Austria. Możemy spodziewać się intrygujących spotkań.

Holendrzy liczą jednak na to, że uda im się pokazać z dobrej strony. Mecze sparingowe pokazują, że ich piłkarze są w dobrej dyspozycji. Niedawno udało im się pokonać reprezentację Kanady 4:0. Wyraźnie widać, że „Oranje” są już gotowi na zbliżający się turniej. W ich kadrze znajduje się kilku piłkarzy światowego formatu, a liga holenderska również dostarcza im zawodników na przyzwoitym poziomie. Jesteśmy ciekawi tego, jak ta drużyna poradzi sobie podczas Euro.

Czujemy, że tegoroczne Mistrzostwa Europy będą emocjonującym wydarzeniem. Nie bez powodu kibice od miesięcy czekają na ten turniej.

W Polsce korzystanie z usług nielegalnych bukmacherów jest zabronione i wiąże się z konsekwencjami narażenia się na kary pieniężne i odpowiedzialność karną. Zakłady można obstawiać wyłącznie u operatorów posiadających zezwolenie Ministerstwa Finansów. Hazard uzależnia i nie należy czynić z niego sposobu na życie.

LV BET Zakłady Bukmacherskie to legalny polski bukmacher internetowy. Zakłady wzajemne urządzane przez spółkę LV BET Zakłady Bukmacherskie sp. z o.o. przez sieć Internet przyjmowane są na stronie internetowej Spółki pod adresem www.lvbet.pl na podstawie zezwolenia Ministerstwa Finansów z dnia z 13 maja 2016 roku, o nr PS4.6831.9.2016.EQK.

Artykuł sponsorowany

Komentarze:

Zaloguj się, aby dodać komentarz ze swojego konta:

Login: Hasło:


Dodaj komentarz jako gość:

Autorwww.www.pomorskifutbol.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Są one wyłącznie opinią autorów. Komentarze zawierające treści obraźliwe lub wulgarne będą usuwane.
© Pomorski Futbol 2003-2024 WSZELKIE PRAWA ZASTRZEŻONE