8. listopada 2023 15:22

Pogoń Szczecin vs Raków Częstochowa – zapowiedź meczu 15 kolejki

Pogoń Szczecin oraz Raków Częstochowa to drużyny, które w ostatnich sezonach notowały bardzo dobre występy w Ekstraklasie i zajmowały czołowe miejsca na koniec rozgrywek. Obydwie drużyny regularnie występują w związku z tym w europejskich pucharach, reprezentując polskie rozgrywki na arenie międzynarodowej.

Zdjęcie

Choć rywalizacja pomiędzy „Dumą Pomorza” a Rakowem Częstochowa nie należy do tych, które w szczególny sposób zapisały się w historii polskiej ligi, to dzięki znakomitej postawie obydwu ekip w ostatnich sezonach, pojedynki Pogoń Szczecin - Raków Częstochowa są meczami na szczycie w polskiej Ekstraklasie. Najbliższe spotkanie odbędzie się już 12 listopada o godzinie 15 w Szczecinie.

Historia rywalizacji Pogoń Szczecin - Raków Częstochowa

W ostatnich latach zarówno Pogoń, jak i Raków znajdowały się w czołówce tabeli Ekstraklasy, to historia rywalizacji pomiędzy „Portowcami” a „Medalikami” nie jest bardzo długa. Wynika to z tego, że Pogoń spędziła wiele sezonów na najwyższym szczeblu rozgrywkowym w Polsce, natomiast sukcesy Rakowa przypadają na ostatnie lata. Do tej pory zespoły spotykały się ze sobą 22 razy. Jedynie 5 z dotychczasowych meczów zakończyły się zwycięstwem Pogoni, 5 razy padł remis, a 12 razy wygrywał Raków. Bilans bramkowy to 28 - 16 na korzyść Rakowa. Pierwszy mecz pomiędzy Pogonią a Rakowem odbył się w sezonie 1965/66, wówczas „Duma Pomorza” pokonała w Szczecinie Raków Częstochowa 2:1.

W ostatnim sezonie 2022/23 w rundzie wiosennej w Szczecinie Raków wygrał 0:2, natomiast wcześniej w rundzie jesiennej Raków wygrał w Częstochowie 1:0. Drużyny ze Szczecina i Częstochowy spotkały się też w 1/8 Pucharu Polski sezonu 2022/23, wówczas w Szczecinie górą byli Częstochowianie, zwyciężając 0:1. W sezonie 2021/22 na wiosnę w Szczecinie wygrał Raków 1:2, z kolei w rundzie jesiennej w Częstochowie padł remis 0:0. Sezon 2020/21 to wygrana 1:3 w Szczecinie przez Raków na wiosnę oraz zwycięstwo Pogoni 0:1 w Częstochowie z rundzie jesiennej.

Ostanie mecze Pogoni i Rakowa i sytuacja w tabeli Ekstraklasy

Na początku listopada Pogoń Szczecin i Raków Częstochowa są sąsiadami w tabeli Ekstraklasy, „Medaliki” zajmują czwartą lokatę z 23 punktami, a „Duma Pomorza” jest piąta i ma 22 punkty, należy jednak zaznaczyć, że Częstochowianie rozegrali jeden mecz mniej. 23 września Pogoń wysoko wygrała z Cracovią na wyjeździe 1:5. 27 września to przegrana „Portowców” po emocjonującym meczu z Legią w Szczecinie 3:4. W następnej kolejce Ekstraklasy 1 października Pogoń rozgromiła u siebie Lecha Poznań 5:0, następnie 7 października „Duma Pomorza” zwyciężyła na wyjeździe z Ruchem Chorzów 0:3. 28 października w Ekstraklasie Pogoń pokonała 2:1 Jagiellonię Białystok.

W pierwszej kolejce Ligi Europy Raków przegrał z Atalantą w Bergamo 2:0 21 września. 24 września Raków wygrał na wyjeździe z Ruchem Chorzów 3:5, w następnej kolejce Ekstraklasy 28 września, Częstochowianie ponieśli wysoką porażkę z Lechem w Poznaniu 4:1. 1 października Raków wygrał 3:0 w Częstochowie z Radomiakiem. W drugiej kolejce Ligi Europy 5 października Raków przegrał u siebie ze Sturmem Graz 0:1. 8 października „Medaliki” pokonały na wyjeździe Legię Warszawa 1:2, natomiast 22 października ponieśli porażkę 2:1 z Górnikiem w Zabrzu. W trzeciej kolejce Ligi Europy 26 października Raków zremisował u siebie 1:1 ze Sportingiem. Natomiast 29 października padł remis w Częstochowie 1:1 z Widzewem Łódź.

Mecz Pogoń - Raków możesz obstawiać w Betcris!

Wynik meczu Pogoń Szczecin - Raków Częstochowa można wytypować w Betcris - to legalny polski bukmacher, który umożliwia ostawianie meczów online. Na intuicyjnej aplikacji mobilnej lub stronie internetowej możesz obstawiać nie tylko mecze polskiej Ekstraklasy, ale także 1 ligi, Pucharu Polski, innych lig europejskich, w tym lig Top5, a także mecze reprezentacji i wielu egzotycznych lig na innych kontynentach, w tym w Arabii Saudyjskiej. Zakłady bukmacherskie Betcris to także inne dyscypliny sportowe, w tym koszykówka, siatkówka, piłka ręczna, rugby, hokej, skoki narciarskie, boks, MMA, Formuła 1 i dużo więcej! Zarejestruj w Betcris i obierz atrakcyjne bonusy bukmacherskie!

Komentarze:

Zaloguj się, aby dodać komentarz ze swojego konta:

Login: Hasło:


Dodaj komentarz jako gość:

Autorwww.www.pomorskifutbol.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Są one wyłącznie opinią autorów. Komentarze zawierające treści obraźliwe lub wulgarne będą usuwane.
© Pomorski Futbol 2003-2023 WSZELKIE PRAWA ZASTRZEŻONE