POMORSKIE CENTRUM MECZOWE - SPRAWDŹ KTO DZISIAJ GRA MECZ
21. maja 2023 23:55

Oświadczenie Wierzycy Pelplin w sprawie afery po meczu Gryf Wejherowo - Wierzyca

W związku z ekscesami do jakich doszło po sobotnim meczu Gryf Wejherowo - Wierzyca Pelplin, gdzie według oświadczenia zarządu Wierzycy Pelplin doszło do pobicia przez chuliganów Gryfa Wejherowo piłkarzy Wierzycy Pelplin zarząd klubu gości wydał kolejne oświadczenie.

Skandal na meczu Gryf Wejherowo - Wierzyca Pelplin. Piłkarz gości uderzony przez kibica

 

OŚWIADCZENIE KLUBU SPORTOWEGO WIERZYCA DECKA PELPLIN.

20 maja tuż przed godziną 17 podczas meczu IV ligi pomiędzy gospodarzami zawodów Gryfem Wejherowo i drużyną Wierzycy Decka Pelplin doszło do zdarzenia, które w żaden sposób nie mieści się w kanonach etycznych i sportowych rozgrywanych zawodów piłkarskich oraz wszelkich innych rywalizacji sportowych. Podczas schodzenia do szatni zawodnicy Wierzycy zostali zaatakowani przez grupę pseudokibiców drużyny gospodarzy przy całkowicie biernej postawie ochrony, w konsekwencji czego, jeden z naszych zawodników został uderzony pięścią w twarz. Podczas upadku uderzył głową w betonową nawierzchnię i na chwilę stracił przytomność . Kolejny nasz zawodnik młodzieżowiec otrzymał cios w twarz i został kopnięty w klatkę piersiową. Pozostali nasi piłkarze otoczyli leżącego kolegę, aby nie doszło do jeszcze drastyczniejszych zdarzeń i by osoba z obsługi medycznej mogła udzielić mu pomocy. Wezwaliśmy też na miejsce karetkę pogotowia i Policję. Cała sytuacja trwała kilkanaście minut. Na boisku pozostali jeszcze sędziowie i część zawodników gospodarzy, którzy również bali się zejść do szatni, ponieważ w miejscu, w którym gospodarz zawodów powinien w szczególności zapewnić wejście i bezpieczne opuszczenie widowni uczestnikom spotkania , stała jeszcze grupka miejscowych pseudokibiców (w domyśle chuliganów). Za utrzymanie porządku na boisku i w obrębie obiektu sportowego przed zawodami w ich czasie i po nich odpowiedzialny jest klub będący gospodarzem. . W samej końcówce meczu, gdy sędzia zawodów pokazał kolejną czerwoną kartkę zawodnikowi gospodarzy, część kibiców Gryfa zeszła z trybun i stojąc przy barierkach kierowali w stronę sędziów groźby, obraźliwe i chamskie wyzwiska. Już wtedy wyobraźnia działaczy z Wejherowa powinna zadziałać, że może dojść do eskalacji tych wydarzeń. Od działaczy klubu, który grał w 2 lidze, doszedł do ćwierćfinału centralnych rozgrywek Pucharu Polski powinno wymagać się większej wyobraźni i doświadczenia przy organizacji zawodów sportowych. Słabe jest również to, że już po całym zdarzeniu ani trenerzy, ani żaden z działaczy, łącznie z Prezesem klubu z Wejherowa nie podeszli i nie zainteresowali się stanem zdrowia poszkodowanych. Gratulujemy zawodnikom ( ale tylko zawodnikom) Gryfa Wejherowo zwycięstwa. A nam pozostaje walczyć dalej. Jako klub Sportowy Wierzyca Decka Pelplin w poniedziałek składamy protest do pierwszej instancji jaką jest komisja do spraw rozgrywek PZPN oraz doniesienie do Powiatowej Komendy Policji w Wejherowie o ściganie sprawców bandyckiego pobicia naszych zawodników.

Prezes Zarządu Klubu Sportowego Wierzyca Decka Pelplin

Mariusz Paluchowski

Komentarze:

~p_i_stacja (niezalogowany)  22.05.2023, 00:56
Wejherowo - 10 punktów, przegrana po walkowerze i 50 tysięcy grzywny.

~Gość (niezalogowany)  22.05.2023, 07:10
Szlas i wszystko jasne.

~Gość (niezalogowany)  22.05.2023, 07:10
Szlas i wszystko jasne.

~Wojtek (niezalogowany)  22.05.2023, 07:53
No i mamy słowo przeciwko słowu... Kto ma rację, nie wiem. Mam nadzieję, że Wierzyca nie będzie domagać się walkoweru i 3 punktów przy zielonym stoliku za przegrany na boisku mecz, bo ewentualne ekscesy nie miały wpływu na wynik spotkania.

~gosc (niezalogowany)  22.05.2023, 11:09
Wojtek to juz rostrzygnie komisja ale nie powinno byc przyzwolenia na takie akcje. Jak tak moze byc ze kibice atakuja zawodnikow? Gdzie byli działacze w tym momencie? zamiast uspokoic atmosfere na swoim rejonie to schowali glowe w piasek.

~futbolista (niezalogowany)  22.05.2023, 15:50
i nie patrzec, kto ewentualnie zaczal slowem, lecz co bylo potem ? gdzie ustepstwo ? gdzie milosc do blizniego, bez patrzenia na to, kto pierwszy zaczal? Zlota Regula i chrzescijanski styl zycia na codzien, wszedzie i wobec ! dlatego winam biorac to pod uwage, po stronie Gryfa i wziasc sie za niego, dobrym przykladem z Wloch, minusami !

~Anioł (niezalogowany)  25.05.2023, 19:13
Ciekawostka. Gryf w meczu dostał osiem żółtych kartek w tym dwóch zawodników po dwie (Lisiecki, Leske). Gryf kończył mecz w dziewiątkę, tak jest w komentarzach i oświadczeniach.

Pytanie - dlaczego w protokole z meczu jest ujęte tylko po jednej kartce dla w/w?
https://www.laczynaspilka.pl/rozgrywki/mecz/f1e5b451-7e50-4faa-a657-df8eae04d725

A tu strona internetowa Wejherowa?
https://gryfwejherowo1.futbolowo.pl/game/1101776/gryf-wejherowo-vs-wierzyca-decka-pelplin

~Anioł (niezalogowany)  25.05.2023, 19:14
Ciekawostka. Gryf w meczu dostał osiem żółtych kartek w tym dwóch zawodników po dwie (Lisiecki, Leske). Gryf kończył mecz w dziewiątkę, tak jest w komentarzach i oświadczeniach.

Pytanie - dlaczego w protokole z meczu jest ujęte tylko po jednej kartce dla w/w?
https://www.laczynaspilka.pl/rozgrywki/mecz/f1e5b451-7e50-4faa-a657-df8eae04d725

A tu strona internetowa Wejherowa?
https://gryfwejherowo1.futbolowo.pl/game/1101776/gryf-wejherowo-vs-wierzyca-decka-pelplin

~Anioł (niezalogowany)  25.05.2023, 19:44
Sorry ale jednak w protokole meczowym są zaznaczone po dwie żółte kartki. Jednak łączynaspilka jest niedoskonały... i często potrafi wprowadzić w błąd...
W historii meczów obu zawodników są zaznaczone po dwie kartki.

Zaloguj się, aby dodać komentarz ze swojego konta:

Login: Hasło:


Dodaj komentarz jako gość:

Autorwww.www.pomorskifutbol.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Są one wyłącznie opinią autorów. Komentarze zawierające treści obraźliwe lub wulgarne będą usuwane.
© Pomorski Futbol 2003-2024 WSZELKIE PRAWA ZASTRZEŻONE