POMORSKIE CENTRUM MECZOWE - SPRAWDŹ KTO DZISIAJ GRA MECZ
9. maja 2023 07:00

Największe stadiony w Fortuna 1 Liga

Rozrywki w Fortuna 1 Liga wzbudzają dziś wiele emocji. Kluby z zaplecza Ekstraklasy cieszą się obecnie dużą popularnością, a ich starcia są nie tylko bardzo chętnie oglądane, ale też ochoczo obstawiane. Typerzy wnoszą swoje zakłady w lokalnych punktach bukmacherskich lub u bukmacherów internetowych takich jak choćby Netbet, gdzie dostępna jest bogata oferta zakładów na te rozgrywki, cechująca się wyjątkowo korzystnymi kursami.

Zdjęcie

Kluby rywalizujące w Fortuna 1 Liga są też mocno wspierane przez kibiców, którzy licznie przybywają na mecze i z trybun dopingują swoje drużyny. Nierzadko zdarza się, że atmosfera stadionowa dorównuje tu tej panującej podczas meczów Ekstraklasy. Wszystko za sprawą infrastruktury stadionowej, która w Fortune 1 Liga stoi na bardzo dobrym poziomie, bo znajdziemy tu wiele wysokiej klasy obiektów, które potrafią pomieścić tysiące kibiców. Oto największe z nich.

Stadion Miejski im. Henryka Reymana w Krakowie

Stadion Wisły Kraków to dziś zdecydowanie największy obiekt, jaki spotkamy w Fortuna 1 Liga. Nic dziwnego, skoro Wisła przez wiele lat była kluczowym klubem Ekstraklasy, a obecnie zmuszona jest do gry o szczebel niżej i walkę o powrót do najwyższej klasy rozgrywkowej.

Stadion oficjalnie może pomieścić do 23 989 osób, jednak rekord frekwencji obiektu znacząco przekracza oficjalny limit, bo w 2016 roku podczas meczu Polska kontra Litwa, na stadionie odnotowano ponad 33 tysiące kibiców. Obiekt ten zlokalizowany jest przy ulicy Władysława Reymonta 20 i funkcjonuje od 2011 roku.

Stadion Miejski im. Władysława Króla w Łodzi

Nowy stadion ŁKS-u Łódź to niewątpliwie nie tylko jeden z największych obiektów Fortuna 1 Liga, ale też jeden z najładniejszych, jeśli bierzemy pod uwagę aspekt stricte futbolowy, bo stadion posiada typowo piłkarski design i układ. 

Według oficjalnych informacji stadion może pomieścić około 18 029 osób, czyli podobnie do obiektu lokalnego rywala — Widzewa Łódź. Obiekt znajduje się przy Alei Unii Lubelskiej 2, a jego otwarcie miało miejsce w kwietniu 2022, kiedy to do użytku została oddana ostatnia, czwarta trybuna. Co ciekawe stadion ten przystosowany jest nie tylko do piłki nożnej, bo mogą na nim odbywać się takie wydarzenia jak:

  • mecze rugby,
  • koncerty,
  • różnego rodzaju eventy.

Stadion Miejski w Tychach

To stadion, na którym swoje mecze rozgrywa GKS Tychy — drużyna z tradycją i dużą grupą kibiców, którzy regularnie zapełniają trybuny. Obiekt ten jest dziś jednym z największych wśród klubów grających w Fortuna 1 Liga.

Obiekt zlokalizowany jest przy ulicy Edukacji 7, a zgodnie z oficjalnymi informacjami maksymalna jego pojemność wynosi 15 150 osób. Inauguracja stadionu miała miejsce w lipcu 2015 roku, podczas której rywalem GKS-u Tychy był zespół 1. FC Köln, czyli drużyna, z którą GKS toczył niegdyś zacięte boje w europejskich pucharach. 

Stadion Miejski w Gdyni

Stadion Arki Gdynia to kolejny obiekt w Fortuna 1 Liga, który wyróżnia się stosunkowo dużą pojemnością, jeśli chodzi o polskie realia piłkarskie. Według oficjalnych danych stadion jest w stanie pomieścić do 15 139 osób, co sprawia, że tylko nieznacznie odstaje od stadionu GKS-u Tychy. 

Obiekt znajduje się przy ulicy Olimpijskiej 5/9 i został oddany do użytku w lutym 2011 roku. Meczem inauguracyjnym było starcie Arki z Beroe Stara Zagora, czyli historycznym rywalem w europejskich pucharach.

Komentarze:

Zaloguj się, aby dodać komentarz ze swojego konta:

Login: Hasło:


Dodaj komentarz jako gość:

Autorwww.www.pomorskifutbol.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Są one wyłącznie opinią autorów. Komentarze zawierające treści obraźliwe lub wulgarne będą usuwane.
© Pomorski Futbol 2003-2024 WSZELKIE PRAWA ZASTRZEŻONE