POMORSKIE CENTRUM MECZOWE - SPRAWDŹ KTO DZISIAJ GRA MECZ
26. lutego 2023 13:00

Awanse i spadki - sezon 2022/2023

Podobnie jak poprzednich sezonach przedstawiamy pierwszą część analizy dotyczącej awansów i spadków w rozgrywkach na Pomorzu. W dzisiejszym artykule podamy zasady awansów i spadków, które będą obowiązywały po zakończeniu obecnego sezonu 2022/2023.

Ekstraklasa, I liga

Sytuacja pomorskich drużyn z Ekstraklasy i I ligi nie będzie miała żadnego wpływu na spadki w niższych ligach.

Zobacz tabelę Ekstraklasy

Zobacz tabelę I ligi

II liga

Zgodnie z regulaminem II ligę opuszczą 4 ostatnie zespoły.

W drugiej lidze kluczowe znaczenie mają spadki drużyn z województw, które tworzą III ligę - grupa II czyli: pomorskiego, zachodniopomorskiego, kujawsko-pomorskiego oraz wielkopolskiego.

Zobacz tabelę II ligi

III liga - grupa II

Zwycięzca III ligi uzyska bezpośredni awans do II ligi.

Zgodnie z regulaminem z III ligi spadną 3 ostatnie zespoły. Ta ilość zostanie zwiększona o drużyny, które spadną z II ligi z województw pomorskiego, zachodniopomorskiego, kujawsko-pomorskiego oraz wielkopolskiego.

Zobacz tabelę III ligi - grupa II

IV liga pomorska

Zwycięzca IV ligi pomorskiej uzyska bezpośredni awans do III ligi.

Zgodnie z regulaminem z IV ligi spadną 5 ostatnich zespołów Ta ilość zostanie zwiększona o pomorskie drużyny, które spadną z III ligi.

Zobacz tabelę IV ligi - pomorskiej

V liga

Zwycięzcy każdej z grup V ligi uzyskują awans do IV ligi.

Drużyny z 2. miejsca zagrają w barażach o awans do IV ligi.

Dodatkowo w barażach zagra najlepsza drużyna z 3. miejsca.

Z 4 drużyn grających w barażach awans uzyska tylko 1 (po rozegraniu półfinału i finału). Zasady meczów barażowych:

  • drużyny rywalizują ze sobą systemem pucharowym (półfinały i finał) rozgrywając jeden mecz, bez rewanżów
  • gospodarze meczów półfinałowych oraz finału zostaną wyłonieni w drodze losowania 
  • w półfinałach barażów nie mogą spotkać się drużyny z tej samej grupy klasy okręgowej, a drużyna zakwalifikowana do barażów z trzeciego miejsca w swojej grupie nie może być gospodarzem półfinału ani finału
  • w przypadku wyniku remisowego po regulaminowym czasie gry (90 minut) każdego meczu barażowego należy rozegrać serię 5 rzutów karnych (bez dogrywki) a przy remisie dalej do wyłonienia zwycięzcy zawodów

grupa Gdańsk I

Zgodnie z regulaminem z grupy I V ligi spadną 3 ostatnie zespoły. Ta ilość zostanie zwiększona o drużyny, które spadną do grupy z IV ligi.

Zobacz tabelę V ligi - grupa Gdańsk I

grupa Gdańsk II

Zgodnie z regulaminem z grupy II V ligi spadną 3 ostatnie zespoły. Ta ilość zostanie zwiększona o drużyny, które spadną do grupy z IV ligi.

Zobacz tabelę V ligi - grupa Gdańsk II

grupa Słupsk

Zgodnie z regulaminem z grupy Słupsk V ligi spadną 3 ostatnie zespoły. Ta ilość zostanie zwiększona o drużyny, które spadną do grupy z IV ligi.

Zobacz tabelę V ligi - grupa Słupsk

Klasa A Gdańsk, Malbork

Drużyny, które zajmą I i II. miejsce z każdej z grup Klasy A Gdańsk lub Malbork uzyskują awans do V ligi

Zgodnie z regulaminem z grupy Gdańsk I, II, III i Malbork IV spadnie po 1 ostatnim zespole. Ta ilość zostanie zwiększona o drużyny, które spadną do grupy z V ligi.

Zobacz tabelę Klasa A - grupa Gdańsk I
Zobacz tabelę Klasa A - grupa Gdańsk II
Zobacz tabelę Klasa A - grupa Gdańsk III
Zobacz tabelę Klasa A - grupa Malbork IV

Klasa A Słupsk

Drużyny, które zajmą I i II. miejsce z każdej z grup Klasy A Słupsk uzyskują awans do V ligi Słupsk.

Z grup Klasy A Słupsk I i II spada drużyna z ostatniego 12. miejsca. Ta ilość zostanie zwiększona o drużyny, które spadną do danej grupy A-klasy z V ligi Słupsk.

Zobacz tabelę Klasy A - grupa Słupsk I
Zobacz tabelę Klasy A - grupa Słupsk II

Klasa B Gdańsk, Malbork

Drużyny, które zajmą I i II. miejsce z każdej z grup Klasy B Gdańsk lub Malbork uzyskują awans do Klasy A

Zobacz tabelę Klasy B - grupa Gdańsk I
Zobacz tabelę Klasy B - grupa Gdańsk II
Zobacz tabelę Klasy B - grupa Gdańsk III
Zobacz tabelę Klasy B - grupa Gdańsk IV
Zobacz tabelę Klasy B - grupa Malbork V
Zobacz tabelę Klasy B - grupa Malbork VI

Klasa B Słupsk

Drużyny, które zajmą I i II. miejsce z każdej z grup Klasy B Słupsk uzyskują awans do Klasy A Słupsk

Zobacz tabelę Klasy B - grupa Słupsk I
Zobacz tabelę Klasy B - grupa Słupsk II

 

 

 

Komentarze:

~lewy (niezalogowany)  06.02.2023, 15:46
Na dziś spada Bałtyk z 3 ligi. To oznacz spadek z 4 ligi 6 drużyn. 3 spadną do grupy 2 i 3 spadną do grupy Słupskiej. W tych grupach może być niezła jatka. Oczywiście wg tabel na dziś.

~futbolista (niezalogowany)  06.02.2023, 16:38
teraz wazniejszym winno byc to; ile druzyn nie przystapi na wiosne do gry ? a jak wszystkie przystapia i nie wypadnie nikt juz w czasie gry, to bedzie tak jak to nam ladnie i przejrzyscie pokazano ! dzieki ! :love: :idea: :love:

~UST (niezalogowany)  07.02.2023, 18:24
Lewy sądzę że oprócz Bałtyku problemy z utrzymaniem mogą mieć tez Stołem i Cartusia a nie zapominajmy ze w 2lidze tuz nad strefą spadkową balansują Radunia i rezerwy Lecha i przy ich ewentualnym spadku z 3ligi leci 5druzyn a przy niefarcie pomorskich z 4iigi może zlecieć aż osiem! To dopiero byłaby masakra a to niestety całkiem realne. Futbolista narazie cisza o wycofywaniu się drużyn ale to już staje się coroczną tradycja i pewnie i tym razem kogoś dotknie obym się pomylił!~lewy (niezalogowany)  07.02.2023, 19:10
UST oczywiście masz rację. Napisałem na dziś gdyż w takcie sezonu może być różnie. Z tego co wiem już się wycofał Celtic Reda.

~futbolista (niezalogowany)  08.02.2023, 16:55
czyli bedzie ciekawie po pomorskich ligach. i w tym, takze piekno pily !

~czarnalapa (niezalogowany)  08.02.2023, 17:11
Z 3 ligi mają się wycofać Janikowo i Środa Wlkp szansa dla Bałtyku :P

~UST (niezalogowany)  08.02.2023, 18:57
Czarnalapa nie dzielmy włosa na czworo na razie nie ma oficjalnych informacji o wycofaniu sie tych drużyn,w ogóle to 3liga jest za bardzo rozbudowana powinny być dwie grupy Północ i Południe a tak to mogą się zdarzać takie numery z wycofywaniem się z ligi.

~futbolista (niezalogowany)  08.02.2023, 23:14
a moze tak cwaniaczek pan zreszta Kulesza, uczynil z 2 ligi, 4 grupy,
silniejsi finansowo + czolowka z 3-cich lig. a 3 liga, tylko sklad z 2 wojewodztw, czyli ich 8. ponizej bez zmian i bylaby gitara :love: :idea: :love:

~lewy (niezalogowany)  09.02.2023, 09:18
Nie jestem zwolennikiem baraży.Ale powinno się zlikwidować 3 ligę a zwycięzcy 4 lig powinni walczyć w 2stopnuiowych barażach o awans na 3 poziom rozgrywkowy[obecna 2 liga]

~futbolista (niezalogowany)  09.02.2023, 16:40
tak juz kiedys za komuny bylo. lepsze to, jak wyzej futbolista prawi. jak z wszystkim trza pchac do przodu, w tym muma nadziejo.

~UST (niezalogowany)  09.02.2023, 17:40
Lewy likwidacja 3lig według mnie to zly pomysł,3liga to taki pomost do rozgrywek na szczeblu centralnym. Wyobrażasz sobie te baraże mistrz 4ligi pomorskiej ze zwyciesca 4ligi podkarpackiej jaki to kawał drogi gdzie kluby 4ligowe często ledwo wiążą koniec z końcem. Obecna 3liga to już konkretnie wyjazdy,a wiadomo że budżety 3ligowcow są o wiele wyższe od 4ligowcow.A co dopiero jakby ten 4ligowiec po barażach miałby odrazu grac na szczeblu centralnym w tej 2lidze!?

~futbolista (niezalogowany)  09.02.2023, 19:16
juz to bylo, zaznaczam, przerabiane za komuny, wiec isc do przodu, jak wczoraj sugerowal futbolista i BASTA ! :love: :idea: :love: tym bardziej, ze za komuny to to wygladalo latwiej, ze wzgledu nanarzucane sponsorowanie i potem nie martwienie sie o nic, bo," ja to zalatwie " :love: :idea: :love:

~Qwerty (niezalogowany)  12.02.2023, 13:31
Niech pomorski związek zrobi porządek z B klasą bo to nienormalne że w grupach jest po 14-15 zespołów, powinno być maksymalnie 10, ewentualnie 12

~@Qwerty (niezalogowany)  12.02.2023, 14:15
Myślenie nie boli. Pisanie na klawiaturze nie wymaga myślenia

~futbolista (niezalogowany)  12.02.2023, 16:45
oj, kolego wymaga. zas, co do twej mysli o B klasie, to sedno ! nic innego, jak wiecej grup, nawet po 8 druzyn. :love: :idea: :love:

~lewy (niezalogowany)  12.02.2023, 17:20
Tak jak kiedyś pisałem moim zdaniem B-klasa powinna wyglądać następująco B1 pow. Pucki [9 drużyn]+AP2 Gdynia. B2 pow.Wejherowski [7 drużyn] AP Gdynia+ Sopocka AP. B3 Gdańsk [4kluby] + pow. Gdański [8 drużyn] B4 pow. Kartuski [9drużyn] B5 pow. Chojnicki [9drużyn+ pow. Kościerski [4 kluby] B6 pow. Starogardzki [7drużyn] B Malbork 1 pow. nowo dworski Bałtyk Sztutowo+ pow. Malborski [5 drużyn] +pow. Tczew [3 drużyny] B B-Malbork 2 pow.Kwidzyn [5drużyn]+ pow.Sztum [5 drużyn] B-Słupsk 1 pow.Słupski [7 drużyn] B Słupsk 2 pow Lęborski [3 drużyny] + pow. Bytowski [4 drużyny]

~futbolista (niezalogowany)  12.02.2023, 17:54
bardzo dobry rozklad, jest tylko jeden -, o wszystkim winien zadecydowac Zwiazek, bo od tego jest i basta ! :idea: :love:

Zaloguj się, aby dodać komentarz ze swojego konta:

Login: Hasło:


Dodaj komentarz jako gość:

Autorwww.www.pomorskifutbol.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Są one wyłącznie opinią autorów. Komentarze zawierające treści obraźliwe lub wulgarne będą usuwane.
© Pomorski Futbol 2003-2023 WSZELKIE PRAWA ZASTRZEŻONE