SPARINGI POMORSKICH DRUŻYN - ZIMA 2023
24. stycznia 2023 22:03

Ranking bukmacherów - styczeń 2023

Jeśli obstawiasz zakłady bukmacherskie, to z pewnością zauważyłeś, że praktycznie co miesiąc zwiększa się liczba podmiotów, które oficjalnie rozpoczęły działania na polskim rynku lub otrzymały licencję od Ministerstwa Finansów. Jak prezentuje się ranking najlepszych bukmacherów w styczniu 2023?

Zdjęcie

Ranking bukmacherów - co wpływa na wybór?

Przygotowany przez nas ranking bukmacherów opiera się na podstawie opinii graczy. Z kolei na pozytywne recenzje klientów wpływają takie czynniki, jak chociażby oferta powitalna, wysokość proponowanych kursów, aplikacja mobilna, czy też szerokość oferty. To wszystko są aspekty, które gracze biorą pod uwagę, decydując się u jakiego bukmachera chcą obstawiać. Ważnym elementem, który wpływa na ranking bukmacherski jest również oferta promocji okolicznościowych, które często maja decydujące znaczenie na przykład w przypadku takich turniejów, jak Mistrzostwa Świata w Katarze, gdzie można pozyskać wielu nowych graczy, ale trzeba ich odpowiednio zachęcić.

Ranking bukmacherów - styczeń 2023

Wpływ na ranking bukmacherów w styczniu ma przede wszystkim dopiero co zakończony mundial w Katarze. Na podstawie tego turnieju można było wyciągnąć wiele wniosków, a także opinii wśród klientów. Większość z nich wskazuje, że obecnie najlepszym bukmacherem na polskim rynku jest Superbet. Takie opinie nie pokrywają się z tym, jak wygląda udział rynkowy, jednak mimo wszystko mogą być prawdziwe, ponieważ Superbet stale buduje swoją pozycję i podbiera kolejne procenty od STS czy Fortuny, czyli liderów polskiego rynku pod kątem udziału od kilku lat.

1. Superbet

Dlaczego Superbet jest obecnie najlepszy? Z perspektywy gracza kluczowe jest to, że w Superbet dostępne są prawie wszystkie najważniejsze dyscypliny, a oferta zakładów robi wrażenie. Ogólnie patrząc jest bardziej konkurencyjna, niż w przypadku STS. Superbet ma również bardzo dobrą aplikację mobilną, która obecnie również robi różnice. Statystyki pokazują, że obecnie większość graczy obstawia za pośrednictwem apki, a nie w punktach stacjonarnych, czy też przez ekran komputera. Superbet w czasie MŚ w Katarze przygotował dla swoich klientów mnóstwo promocji zarówno dla nowych, jak również stałych graczy. Trzeba przyznać, że zrobiły one ogromną różnicę, ponieważ w porównaniu z tym, co oferowali inni, była to najbardziej konkurencyjna propozycja w ogólnym rozrachunku. Analizy rynkowe pokazują, że jeśli Superbet dalej będzie rozwijał się w takim tempie, to w perspektywie najbliższych lat może zrównać się z Fortuną, a później gonić już tylko STS w udziale rynkowym. W aktualnym rankingu bukmacherów jest już na pierwszym miejscu.

2. Fortuna

Swoją strategię marketingową w okresie Mistrzostw Świata w Katarze zmieniła również Fortuna. Jest to bukmacher, który aktualnie plasuje się na pozycji wicelidera, jeśli chodzi o udział w polskim rynku, jednak nie zamierza osiadać na laurach, a naprawdę dobrze wypadł w okresie mundialu. Fortuna codziennie oferowała klientom nową promocję w ramach akcji „niespozakład”. Na podstawie opinii graczy, tylko Superbet był bardziej konkurencyjnym operatorem pod kątem promocji od Fortuny w czasie mundialu, co daje pozytywną drugą pozycję w rankingu bukmacherów.

3. BETFAN

Ciekawe podejście marketingowe w okresie Mistrzostw Świata w Katarze zaprezentował również BETFAN. Sponsor Mariusza Pudzianowskiego od kilku lat buduje swoją pozycję na rynku, ale trzeba przyznać, że robi to w kreatywny sposób. Na wysoką pozycję tego operatora w naszym rankingu wskazują ciekawe kampanie marketingowe, specjalne boosty kursowe, a także przebudowana strona internetowa. Obecnie obstawianie w BETFAN jest łatwiejsze, niż w przeszłości.

Pozycje w rankingu bukmacherów mogą się zmieniać praktycznie z każdym miesiącem, jednak powyższe zestawienie wynika z tego, co działo się w okresie Mistrzostw Świata w Katarze.

Tutaj sprawdzisz aktualną tabelę Ekstraklasy!

Obstawianie zakładów bukmacherskich niesie ze sobą ryzyko uzależnienia. Pamiętaj, że nie może być sposobem na życie. W Polsce korzystanie z usług nielegalnych bukmacherów jest zabronione, możesz grać wyłącznie u tych operatorów, którzy posiadają zezwolenie Ministerstwa Finansów.

Autor tekstu: Filip Mełnicki - obecnie związany z agencją iGaming Nomads. Od 2 lat w branży iGaming, zajmuje się pisaniem artykułów o sporcie i zakładach bukmacherskich. Prywatnie fan Twardych Pierników Toruń. Na linkedin - https://www.linkedin.com/in/filip-melnicki/

 

Komentarze:

Zaloguj się, aby dodać komentarz ze swojego konta:

Login: Hasło:


Dodaj komentarz jako gość:

Autorwww.www.pomorskifutbol.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Są one wyłącznie opinią autorów. Komentarze zawierające treści obraźliwe lub wulgarne będą usuwane.
© Pomorski Futbol 2003-2023 WSZELKIE PRAWA ZASTRZEŻONE