7. września 2022 09:00

Wyjazd na mecz Barcelony - okazja na city break

Transfer Roberta Lewandowskiego do FC Barcelona sprawił, że marzeniem wielu naszych rodaków stała się wizyta na Camp Nou. Jak się okazuje, nie jest to abstrakcyjna wizja, ponieważ wyjazd na mecz jest w zasięgu większości z nas. Kluczowe jest jednak odpowiednie zaplanowanie takiej wyprawy, w tym zakup biletów. Podpowiadamy, na co zwrócić szczególną uwagę i co warto zobaczyć w stolicy Katalonii.

Zdjęcie

Wyjazd na mecz Barcelony i city break

Barcelona to przede wszystkim piękna pogoda, imponująca architektura, wspaniała kuchnia i właśnie sportowe emocje. Lista atrakcji, jakie oferuje to miasto, jest bardzo długa i nie sposób odwiedzić wszystkich ciekawych lokalizacji w zaledwie kilka dni. To dlatego tak istotne jest odpowiednie przygotowanie wycieczki i zaplanowanie czasu w taki sposób, aby z jednej strony spędzić go aktywnie, a z drugiej jak najwięcej wypocząć i poczuć klimat Barcelony. 

City break w Barcelonie - co zobaczyć?

City break w stolicy Katalonii to z założenia kilkudniowa, często weekendowa, wycieczka po mieście w poszukiwaniu ciekawych miejsc oraz atrakcji. Mowa tutaj zarówno o sferze rozrywkowej, kulturalnej, kulinarnej czy sportowej. Planując podróż do Barcelony warto postawić na połączenie lotnicze, a na miejscu skorzystać z komunikacji autobusowej oraz metra. Tanie loty do Barcelony można znaleźć m.in. za pośrednictwem wyszukiwarki eSky.pl, gdzie dostępne są oferty wszystkich działających w naszym kraju linii lotniczych. 

Dla przykładu loty Warszawa Barcelona można zarezerwować już od 200-300 złotych i to najczęściej w obie strony! Przy pomocy eSky.pl warto od razu skorzystać z city breaków w postaci atrakcyjnych cenowo pakietów Lot+Hotel. Za wszystko można zapłacić przy użyciu elastycznych metod takich jak choćby odroczonej czy ratalnej płatności, dzięki czemu nawet nie posiadając środków na koncie nie trzeba rezygnować z podróży. 

Zdjęcie

Jak zorganizować podróż do Barcelony?

Obecnie większość spraw dotyczących organizacji wyjazdu do Barcelony załatwimy online. Mowa tutaj także o zakupie różnego rodzaju biletów wstępu, a co więcej, jeśli nabędziemy je z odpowiednim wyprzedzeniem, możemy liczyć na preferencyjne ceny. Będąc w Barcelonie warto odwiedzić takie miejsca jak m.in. Plac Kataloński, Park Guell, Sant Pau, Casa Milla czy zobaczyć na żywo Katedry La Sagrada Familia autorstwa Antoniego Gaudiego. Jeśli wybierzemy się na Wzgórze Montjuic nie możemy nie zobaczyć miasteczka hiszpańskiego, Zamku Montjuic oraz Narodowego Muzeum Sztuki Katalońskiej. Warto skorzystać też z kolejki linowej Teleferic de Montjuic oraz Teleferic del Port. W międzyczasie można odkryć kulinarne oblicze stolicy Katalonii, w tym miejscowe przysmaki takie jak choćby tapasy w postaci mięsnych kulek, ryb, pieczywa z pomidorami czy oliwek. Na uwagę zasługuje też spory wybór lokalnych win, a na deser pączki churros. 

Zdjęcie

Wejście na Camp Nou - najważniejsze informacje 

Znajdujący się w dzielnicy Les Corts stadion Camp Nou to jeden z symboli stolicy Katalonii, a dla wielu świątynia światowego futbolu. Każdy fan piłki nożnej zna ten obiekt, a dla naszych rodaków stał się jeszcze bardziej wyjątkowy za sprawę przejścia do FC Barcelona Roberta Lewandowskiego. Śmiało można stwierdzić, że Barcelonę warto odwiedzić choćby po to, aby zobaczyć z bliska mieszczący niemal 100 tys kibiców stadion, a już na pewno jeśli istnieje możliwość wejścia na mecz. Bilety trzeba rezerwować od razu po ich pojawieniu się na oficjalnej stronie klubu, ponieważ w większości przypadków rozchodzą się w zaledwie kilka minut. Na Camp Nou znajduje się też klubowe muzeum oraz sklep kibica, które stanowią dodatkową atrakcję dla wszystkich fanów futbolu. 

Komentarze:

Zaloguj się, aby dodać komentarz ze swojego konta:

Login: Hasło:


Dodaj komentarz jako gość:

Autorwww.www.pomorskifutbol.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Są one wyłącznie opinią autorów. Komentarze zawierające treści obraźliwe lub wulgarne będą usuwane.
© Pomorski Futbol 2003-2022 WSZELKIE PRAWA ZASTRZEŻONE