28. sierpnia 2019 13:00

Typowanie wyników - co warto wiedzieć zanim zaczniesz?

Bukmacherka prężnie się rozwija. Jej początki datuje się już na czasy starożytne, kiedy to obstawiano, który gladiator czy rydwan zwycięży. Dziś oczywiście ta forma rozrywki jest znacznie bardziej rozwinięta i uporządkowana. Zanim więc zdecydujesz się na zawarcie zakładów wzajemnych, powinieneś poznać kilka zasad odnośnie typowania wyników. Sprawdź nasze kompendium wiedzy dla początkujących!

Wybierz legalnego bukmachera

Bezsprzecznie jest to najważniejsza kwestia dla każdego początkującego gracza. Przełom w Polsce w tej kwestii nastąpił w 2017 roku, kiedy doszło do nowelizacji ustawy hazardowej. Ta zaostrzyła politykę odnośnie przyznawania licencji organizatorom zakładów i tym samym zmniejszyła liczbę legalnych bukmacherów.

Dziś, aby zgodnie z prawem móc prowadzić działalność związaną z obstawianiem wyników sportowych, firma musi spełnić szereg wymogów postawionych przez Ministerstwo Finansów. Niestety, nawet najlepszy system zabezpieczeń da się obejść, dlatego warto upewnić się, czy witryna na której chcesz typować rzeczywiście działa legalnie. Możesz to uczynić odwiedzając stronę internetową Ministerstwa Finansów.

Typowanie u nielegalnych bukmacherów jest nie tylko niebezpieczne (np. możesz utracić depozyt albo nie otrzymać wypłaty wygranej), ale też zabronione prawnie i karalne na mocy art. 89 ust.1 pkt 6 ustawy hazardowej.

Zapoznaj się z regulaminem

Każdy legalny bukmacher musi mieć jasno sprecyzowany regulamin, który dostępny jest na stronie do typowania oraz w punktach naziemnych. Zakładając konto u bukmachera online lub zawierając zakład stacjonarnie, zobowiązujesz się, że go znasz i akceptujesz. W nim zawarte są liczne kwestie związane ze sposobem obstawiania, podatkami od zakładów, bonusami, sposobem wypłacania wygranych czy zasadami rozpatrywania reklamacji. Pamiętaj – zakłady wzajemne, jak sama nazwa wskazuje, oznaczają rywalizację pomiędzy Tobą a bukmacherem. Oboje chcecie wygrać, dlatego znajomość regulaminu jest niezbędna!

Rozeznaj się na rynku bukmacherskim

Kiedy chcesz odnieść sukces w typowaniu wyników, musisz znać branżę. Sprawdź dokładnie ofertę bukmacherską i znajdź miejsce, które będzie dla Ciebie atrakcyjne. Poszczególne firmy mogą zachęcić Cię pod różnym kątem – dostępnością dyscypliny, która Cię interesuje, opcją obstawiania live, wysokimi kursami, klarownym sposobem wypłaty wygranych czy atrakcyjnymi dodatkami dla graczy. Te ostatnie mają różną postać np. punkty wymienialne na nagrody, STS bonusy, zakłady bez ryzyka itp.

Skrupulatnie pogłębiaj wiedzę

Przed rozpoczęciem obstawiania zacznij interesować się dyscyplinami, w zakresie których chcesz typować. Interesuje Cię piłka nożna? W takim razie obowiązkowo musisz zgłębić wiedzę odnośnie ligi, drużyny i graczy, którzy są w kręgu Twoich pożądanych typów. Sprawdź strony internetowe drużyn, media społecznościowe, prasę, portale piłkarskie. Prześledź skrupulatnie tabele wyników, historie spotkań pomiędzy poszczególnymi drużynami czy informacje odnośnie atmosfery w drużynie. Dotyczy to właściwie każdego sportu – dziś internet jest skarbnicą wiedzy, dlatego bez trudu znajdziesz tam informacje na każdy temat i poszerzysz swoje horyzonty. To z pewnością przełoży się na szanse wygranej w bukmacherce!

Traktuj grę jak rozrywkę – przyjmuj porażki i ciesz się z wygranych

Zakłady bukmacherskie to gra hazardowa. Trzeba zatem pamiętać o całym ryzyku, jakie się z tym wiąże. Zanim zaczniesz  obstawiać warto ustalić budżet, w ramach którego możesz się posługiwać. Staraj się go nie przekraczać i traktuj jak budżet przeznaczony na rozrywkę – ta może się opłacić, bowiem wrażenia będą niezapomniane, ale może też okazać się zupełnie nieudana, a środków nikt nie zwróci. Oczywiście polecamy każdorazowo przyłożyć się do stworzenia kuponu, bowiem wówczas zwiększysz swoje szanse powodzenia, jednak pamiętaj – to tylko gra!

Podsumowując, typowanie wyników cieszy się dużą popularnością i zyskuje coraz to nowszych użytkowników. Zanim dołączysz do tego grona, pamiętaj o kilku istotnych kwestiach, dzięki którym uprawianie bukmacherki będzie dla Ciebie jeszcze większą radością!


Zdjęcie

 

Komentarze:

~romuś (niezalogowany)  19.01.2023, 13:39
Młody Lewy https://magiapilki.pl/mlody-lewandowski-trafil-na-radar-zagranicznych-klubow/18225/

Zaloguj się, aby dodać komentarz ze swojego konta:

Login: Hasło:


Dodaj komentarz jako gość:

Autorwww.www.pomorskifutbol.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Są one wyłącznie opinią autorów. Komentarze zawierające treści obraźliwe lub wulgarne będą usuwane.
© Pomorski Futbol 2003-2023 WSZELKIE PRAWA ZASTRZEŻONE