15. maja 2017 09:00

XVIII Mistrzostwa Województwa Pomorskiego w Piłce Nożnej 6-cioosobowej Weteranów (rocznik 1977 i starsi)

oraz opłacenie wpisowego w wysokości 200 zł od drużyny

• złożenie własnoręcznego podpisu na liście zgłoszeniowej jest jednocześnie potwierdzeniem braku przeciwwskazań zdrowotnych do udziału w turnieju piłkarskim.

• w turnieju uczestniczą zespoły 11 os. ( 1+5+4 rezerwowych + 1 kierownik, może grać w turnieju)

5. ZASADY FINANSOWANIA

• koszty organizacyjne, wodę dla drużyn oraz posiłek regeneracyjny dla uczestników i nagrody pokrywają organizatorzy

• zawodnicy są ubezpieczeni od NNW

• koszty dojazdu oraz wpisowe 200 złotych od drużyny pokrywają zgłoszone drużyny lub delegujące je kluby, ewentualnie sponsorzy.

6. NAGRODY

• wszystkie drużyny otrzymują pamiątkowe dyplomy oraz puchary i przypinki za uczestnictwo.

• wyróżniony zostanie także najlepszy bramkarz, król strzelców oraz najstarszy zawodnik turnieju

7. UWAGI KOŃCOWE

• zawody sędziują sędziowie OZPN w Gdańsku

• zespoły muszą posiadać własny jednolity sprzęt sportowy ( w miarę możliwości dwa komplety koszulek) oraz obuwie piłkarskie miękkie (lanki lub trampkokorki)

• w przypadku zgłaszanych protestów weryfikacja zawodników przeprowadzana będzie na podstawie listy zgłoszeniowej oraz dowodów osobistych ewentualnie prawa jazdy

• prawo do ostatecznej interpretacji niniejszego regulaminu zastrzega sobie organizator

• telefon kontaktowy 58/572-81-64 – Gminny Dom Kultury w Linii oraz tel. komórkowy do głównego organizatora imprezy – Jana Trofimowicza – 508738161

• Po zakończeniu rozgrywek organizatorzy zapraszają do udziału w Festynie Rodzinnym POWITANIE LATA NA KASZUBACH.

SYSTEM ROZGRYWEK

1. 10 - 12 startujących zespołów podzielonych zostanie na 2 grupy eliminacyjne A i B w każdej po 5-6 drużyn

1. mecze w grupach eliminacyjnych A i B rozgrywane są systemem każdy z każdym 2x10 minut

• przy dwóch zespołach – wynik bezpośredniego spotkania

• przy trzech lub większej liczbie zainteresowanych zespołów – kolejno: punkty, różnica pomiędzy zdobytymi i straconymi bramkami, większa liczba strzelonych bramek z tzw. „małej tabeli” (uwzględnia ona tylko wyniki między zainteresowanymi zespołami)

Gdy ten punkt regulaminu nie rozstrzygnie, w dalszej kolejności będą:

• różnica pomiędzy zdobytymi i straconymi bramkami we wszystkich meczach eliminacyjnych

• większa liczba strzelonych bramek we wszystkich meczach eliminacyjnych

W przypadku dalszej równości:

• rzuty karne (po 3, a następnie po jednym aż do rozstrzygnięcia) pomiędzy zainteresowanymi zespołami

W przypadku remisu w pojedynku o miejsca sędzia zarządza rzuty karne ( po 3 w pierwszej serii, następnie po jednym aż do skutku).

W przypadku zgłoszenia się do zawodów 6-ciu lub mniejszej ilości drużyn mistrzostwa rozegrane zostaną systemem każdy z każdym, 2x10 minut!!!

PRZEPISY GRY

1. Gra odbywa się na boisku o wymiarach 60 x 32 m, bramki 5 x 2m, z uwzględnieniem autu bocznego i bramkowego

2. Pole karne – półkole o średnicy 9 m

3. Zespoły na boisku występują w składach sześcioosobowych w tym bramkarz. Pozostali zawodnicy oraz kadra trenerska zespołu muszą zajmować miejsca tylko przy wyznaczonej ławce rezerwowych za linią boczną boiska. Niedopuszczalne jest zajmowanie miejsc przy ławce rezerwowych przez osoby nie związane z działalnością sportową zespołu bądź organizacja imprezy.

4. Kary za nieprzepisowe zagrania: czasowe 1 minuta, 3 minuty lub wykluczenie do końca meczu, w drastycznych przypadkach do końca całego turnieju. Po stracie bramki może wejść na boisko wcześniej ukarany zawodnik, z wyjątkiem wykluczonego do końca spotkania. Jeżeli w wyniku wykluczeń w zespole pozostanie mniej niż 3 zawodników mecz należy zakończyć a drużynę zdekompletowaną ukarać walkowerem 0:3 lub wynikiem wyższym jeżeli w momencie przerwania meczu taki był na boisku.

5. Zawodnik podczas meczu nie może mieć na sobie niczego poza regulaminowym ubiorem: spodenki, koszulka, obuwie sportowe, bramkarz może mieć spodnie dresowe i bluzę.

6. Zmiany lotne w wyznaczonej strefie zmian – ilość nieograniczona.

7. Zasada zmiany: najpierw zawodnik opuszcza boisko. Jeżeli w trakcie dokonywania zmian na boisku znajdzie się więcej niż 6 zawodników z jednej drużyny, sędzia przerywa mecz, zarządza rzut wolny pośredni dla drużyny przeciwnej, nieprawnie przebywającego na boisku zawodnika ukarze karą minutową – 1 minuta.

8. Ze wznowienia gry z autu nie można zdobyć bramki.

9. Przy wznawianiu gry z autu musi być zachowany kontakt piłki z linią boczną boiska – tolerancja 20 cm na zewnątrz boiska.

10. Rzuty wolne i inne wznowienia ( rozpoczęcie gry od bramki, auty, rzuty rożne) muszą być wykonane w czasie 5 sekund od sygnału sędziego.

11. Bramkę można zdobyć bezpośrednio ż rzutu rożnego oraz z rozpoczęcia gry od środka boiska.

12. Przy wznowieniach gry z autów oraz rzutów wolnych i rożnych zawodnicy drużyny przeciwnej muszą zachować odległość 5 metrów.

13. Piłka wprowadzana do gry przez bramkarza może przekroczyć połowę boiska.

14. Grę z autów bocznych rozpoczyna się wprowadzeniem piłki nogą.

15. Bramkarz po aucie bramkowym wznawia grę wprowadzając piłkę do gry nogą lub ręką.

16. Rzuty wolne – bezpośrednie i pośrednie ze wskazaniem sędziów.