13. stycznia 2021 11:00

Zbliża się runda wiosenna - o co zagrają Lechia i Arka?

Do końca stycznia czeka nas przerwa w rozgrywkach piłkarskich w Polsce, natomiast już dziś można przeanalizować sytuację Lechii Gdańsk, a także Arki Gdynia przed rundą rewanżową. Na co stać oba zespoły, a także jak ich szanse oceniają zakłady bukmacherskie pod obrót bonusem w Superbet? Zapraszamy do lektury!

Zdjęcie

Lechia Gdańsk

Podopieczni Piotra Stokowca w poprzednich latach zapisali się wielkimi zgłoskami na kartach historii Pucharu Polski. Lechia Gdańsk regularnie dostaje się do finału tych rozgrywek, jednak w poprzedniej kampanii musiała uznać wyższość Cracovii, która okazała się lepsza w finale. Wszystko wskazuje na to, że w obecnym sezonie również Biało-Zieloni będą musieli skoncentrować się na tych rozgrywkach, ponieważ w lidze nie jest kolorowo.

Lechia gra mocno w kratkę podczas obecnej kampanii. Gdańszczanie od początku sezonu notują słabe wyniki na swoim obiekcie, gdzie mają więcej przegranych, niż zwycięstw. Ten aspekt bez wątpienia jest do poprawy, ponieważ z taką grą nie mają co liczyć na włączenie się do walki o europejskie puchary. Punktowo czołówka jeszcze im nie odjechała, jednak trzeba pamiętać, że w obecnej kampanii doszło do reformy ligi i nie ma już podziału tabeli po sezonie zasadniczym. Teraz o miejscu decyduje 30 kolejek i na tym koniec.

Praktycznie połowę swojego dorobku punktowego Lechia Gdańsk wywalczyła w spotkaniach z beniaminkami. Z jednej strony jest to pozytywna informacja, ponieważ Biało-Zieloni potrafili pokazać słabszym zespołom ich miejsce w szeregu, jednak z drugiej mocno negatywna, dlatego że słabo radzili sobie z ligową czołówką.

Obecnie Lechia plasuje się na 8 pozycji w tabeli i zakłady bukmacherskie nie spodziewają się walki tej drużyny o europejskie puchary. Na to miejsce są inni kandydaci, natomiast już w rozgrywkach Pucharu Polski, w których Lechia nadal uczestniczy po kursach długoterminowych, można powiedzieć, że nie wolno jej skreślać. Biało-Zieloni mają patent na te rozgrywki, dlatego też nic dziwnego, że analitycy zakładów sportowych zwrócili na to uwagę przy wystawieniu oferty pod obrót bonusem w Superbet.

Zdjęcie

Statystyki – Lechia Gdańsk:

 • Lechia ma więcej porażek niż wygranych w Ekstraklasie.
 • Lechia przegrała 4 z 5 ostatnich meczów ligowych.
 • Gdańszczanie nie zdobyli gola w 4 z 5 ostatnich spotkań.
 • Lechia zajmuje obecnie 8 pozycję w tabeli z dorobkiem 19 punktów.
 • Lechia ma tyle samo wygranych na wyjeździe i na swoim boisku.
 • 50% spotkań Lechii Gdańsk zakończyło się wynikiem +2,5 gola.
 • Średnia bramek w meczach Lechii wynosi 2.8.
 • Gdańszczanie w 4 z 5 ostatnich spotkań zanotowali under -2,5 gola.
 • Wyższa średnia bramek w meczach Lechii jest w Gdańsku – 3.1.
 • 5 z 14 meczów Lechii w rundzie jesiennej zakończyło się wynikiem z przynajmniej 4 golami w Ekstraklasie.
 • Gdańszczanie przegrali więcej spotkań na swoim boisku, niż wygrali.

Arka Gdynia

Przed rozpoczęciem sezonu, a także po zmianie właściciela klubu z Gdyni nie było wątpliwości, że Arka będzie głównym kandydatem do awansu i szybkiego powrotu na boiska Ekstraklasy. Zasłużony klub znalazł się w orbicie zainteresowania ekspertów po znakomitym początku sezonu na zapleczu, jednak im dalej w las, tym większe problemy.

Obecnie po zakończeniu rundy doszło już do zmiany trenera w Gdyni. Ireneusz Mamrot znany z prowadzanie Jagiellonii Białystok w Ekstraklasie nie jest już szkoleniowcem tego zespołu. Jego obowiązki przejął Dariusz Marzec, a cel na rundę rewanżową jest oczywisty – awans do Ekstraklasy. Zadanie nie będzie łatwe, ponieważ już jesienią Arkowcy przekonali się o trudach 1. Ligi.

Na ten moment po 17 rozegranych spotkaniach Arka ma na swoim koncie 29 wywalczonych punktów. Jest to bilans, który pozwala z optymizmem patrzeć w przyszłość, ponieważ obecnie gwarantuje udział w barażach. Mimo wszystko mają bardzo dużą stratę do Termalici, która z dorobkiem 42 oczek plasuje się na pozycji lidera. Co ciekawe, to właśnie Arka jest jedyną drużyną, która pokonała ekipę Mariusza Lewandowskiego w lidze i na tamtym spotkaniu można było dobrze wykorzystać bonus w Superbet.

Arka z 17 rozegranych meczów cztery razy schodziła z boiska pokonana, a oprócz tego zanotowała osiem wygranych i pięciokrotnie remisowała. Bilans bramkowy tego zespołu to 26:14, co pokazuje całkiem niezłą dyspozycję w defensywie. Jako ciekawostkę warto wspomnieć, że na podstawie analizy tabeli meczów domowych, a także wyjazdowych – ekipa z Gdyni lepiej prezentowała się poza Trójmiastem – istotny aspekt pod kątem wykorzystywania bonusów bukmacherskich.

Zakłady bukmacherskie Superbet przed rundą rewanżową nie mają wątpliwości, że Arka Gdynia nadal jest w gronie głównych faworytów do awansu, jednak obecnie prawdopodobnie rozegra się walka o jedno miejsce dające bezpośrednią przepustkę do Ekstraklasy, które obecnie zajmuje ŁKS, a także baraże, które mogą być nieprzewidywalne. Decydująca może być postawa na swoim obiekcie, gdzie Arkowcy w rundzie jesiennej wygrali zaledwie 50% rozegranych spotkań – warto na to zwrócić uwagę przy obracaniu Superbet bonusu.

Ten aspekt bez wątpienia trzeba będzie poprawić, jeśli chcą realnie marzyć o awansie. Termalica pokazała w pierwszej rundzie, że stabilna defensywa jest kluczem do sukcesu i w tym kierunku powinna iść Arka, aby wpłynąć na szerokie wody Ekstraklasy.

Zdjęcie

Statystyki – Arka Gdynia:

 • Arka wygrała 8 z 17 meczów w 1. Lidze.
 • Arka jest jedyną drużyną, która pokonała Termalicę w 1. Lidze.
 • Gdynianie tracą trzy punkty do miejsca dającego bezpośredni awans.
 • Arka jest niepokonana w trzech ostatnich meczach.
 • Arka zremisowała dwie poprzednie rywalizacje w 1. Lidze.
 • Arka traci średnio poniżej bramki na mecz na boiskach 1. Ligi.
 • Gdynianie w obecnym sezonie więcej punktów zdobyli na wyjazdach niż na swoim boisku.
 • 10 z 17 meczów Arki to wyniki -2,5 gola w tym sezonie 1. Ligi.
 • Arkowcy w 5 z 8 meczów domowych zaliczyli under 2,5 gola.
 • Średnia bramek w meczach domowych z udziałem Arki wynosi 2.4.
 • Gdynianie nie przegrali meczu, w którym prowadzili do przerwy.
 • Arka wygrała 7 z 8 meczów, w których prowadziła do przerwy.

Obstawianie zakładów bukmacherskich niesie ze sobą ryzyko uzależnienia. Pamiętaj, że nie może być sposobem na życie. W Polsce korzystanie z usług nielegalnych bukmacherów jest zabronione, możesz grać wyłącznie u tych operatorów, którzy posiadają zezwolenie Ministerstwa Finansów.

Zakłady wzajemne urządzane przez sieć Internet przyjmowane są na stronie internetowej Spółki pod adresem www.superbet.pl na podstawie zezwolenia Ministerstwa Finansów z dnia 24.10.2019 r., o nr PS4.6831.5.2019.

Autor tekstu: Mateusz Nowak – redaktor Zagranie.com, absolwent dziennikarstwa sportowego na UAM i fan piłki nożnej!

 

Komentarze:

Zaloguj się, aby dodać komentarz ze swojego konta:

Login: Hasło:


Dodaj komentarz jako gość:

Autorwww.pomorskifutbol.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Są one wyłącznie opinią autorów. Komentarze zawierające treści obraźliwe lub wulgarne będą usuwane.