17. czerwca 2020 09:00

3 wskazówki jak skutecznie obstawiać zakłady sportowe

Zakłady bukmacherskie stają się coraz częstszą i powszechniejszą rozrywką wśród kibiców. Wszyscy dążą do jak najlepszej skuteczności i wysokich wygranych. Oto trzy wskazówki, jak skutecznie obstawiać zakłady sportowe.

Zdjęcie

Analizuj statystyki piłkarskie

Analiza statystyk jest kluczem do sukcesu w obstawienia zakładów sportowych. Dzięki poprawnej interpretacji wszystkich dostępnych danych można z większą dokładnością określić parametr prawdopodobieństwa.

Co należy analizować? Przede wszystkim ostatnie wyniki drużyny w meczach ligowych oraz pucharowych. To twarde i niepodważalne liczby, które świadczą o aktualnej formie. Notowane wyniki wskażą również formę ofensywną i defensywną zawodników – wysokie wygrane potwierdzają świetną dyspozycję drużyny i dają jej większe szanse na wygrane w kolejnych meczach.

Koniecznie trzeba śledzić również stan kadrowy i raporty dotyczące kontuzji zawodników. Absencja kluczowego gracza może znacząco osłabić zespół, przez co szanse drużyny na wygraną mocno spadną. Warto również przejrzeć wykluczenia, zawodnicy mogą pauzować przez nadmiar żółtych kartek lub jako konsekwencja czerwonej kartki. W tym wypadku również może dojść do poważnych osłabień kadrowych.

Na podstawie statystyk można również wywnioskować, czy dana ekipa lepiej sprawuje się na własnym obiekcie czy na wyjeździe, jak zmiana trenera lub transfer zawodnika przyczynił się do motywacji całej drużyny. Nie da się ukryć, że własne doświadczenie oraz wrodzona intuicja są nieocenione przy analizie statystyk.

W internecie pojawia się coraz więcej bezpłatnych baz danych, które pękają w szwach od różnorakich statystyk. Przykładem takiego serwisu jest strona www.zaklady.pl, która w szczegółowy sposób zbiera dane dotyczące zakładów sportowych (kursy bukmacherskie, statystyki, tabele, wyniki) , ułatwiając skuteczne obstawianie zakładów bukmacherskich.

 Jeszcze nigdy analizowanie futbolu nie było tak łatwe, kibice mają dostęp do najbardziej szczegółowych liczb i parametrów, które są nieocenione w trakcie wyszukiwania atrakcyjnych typów bukmacherskich.

 

Wyszukuj wartościowe zakłady (valuebet)

Kluczem do wyższych wygranych jest odnajdywanie najbardziej atrakcyjnych kursów. Niejednokrotnie zdarza się, że analitycy bukmachera wystawili wyższy kurs, niż wynikałoby to z obliczonej matematycznie szansy na wygraną drużyny. Taki zakład nazywamy valuebetem.

Można samodzielnie sprawdzić, czy zakład ma value. Niezbędna do tego jest wiedza w kontekście ofert kursów bukmacherskich, w internecie są dostępne proste wzory matematyczne, które ułatwiają obliczenia.

Jednak spokojnie, tak jak w przypadku baz danych, tak i tutaj internet przychodzi nam z pomocą. Bez żadnych problemów można wyszukać porównywarki kursowe, które oferują również wykaz najbardziej wartościowych zakładów.

Zarządzaj swoim kapitałem

Podstawowy błąd wielu graczy biorących udział w zakładach bukmacherskich – nie analizują i nie zarządzają swoim kapitałem. Dzięki sprawnemu kierowaniu budżetem na zakłady możemy uniknąć nadmiernych strat, a przede wszystkim bankructwa.

Podstawą jest wyznaczanie kapitału na grę, który będzie użyty tylko i wyłącznie na zakłady bukmacherskie. Priorytetem jest jego przestrzeganie i nie wychodzenie za wcześniej ustalone granice. Warto zaczynać od niższych stawek, dzięki którym jest możliwość poznania mechanizmu zakładów. Warto prowadzić także rejestr stawek. Pozwala to analizować, na jakich zakładach tracimy najwięcej, aby w przyszłości omijać je szeroką drogą.

Fundamentalną zasadą jest również granie tylko i wyłącznie za nasze pieniądze. Nie wolno obstawiać za pożyczony kapitał od znajomych, a co gorsza, w ramach kredytu bankowego. Prowadzi to do olbrzymich problemów ekonomicznych oraz osobistych.

Komentarze:

Zaloguj się, aby dodać komentarz ze swojego konta:

Login: Hasło:


Dodaj komentarz jako gość:

Autorwww.PomorskiFutbol.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Są one wyłącznie opinią autorów. Komentarze zawierające treści obraźliwe lub wulgarne będą usuwane.
© Pomorski Futbol 2003-2020 WSZELKIE PRAWA ZASTRZEŻONE